Порошенко оголосив винагороду за першого полоненого найманця з КНДР

Джерело: Петро Порошенко/Фейсбук

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко підготував чергову партію техніки для фронтових бригад. Також п’ятий президент оголосив винагороду за першого полоненого найманця з Північної Кореї.

Політик продовжує надавати підтримку українським військовим, готуючи чергову партію техніки для фронтових бригад.

Цього разу вартість вантажу, який доправлять на найгарячіші напрямки, складає 78 мільйонів гривень. До складу техніки входить 2300 FPV-дронів, нічні “Мавіки”, дизельні пічки, екскаватори для будівництва нових ліній оборони, квадроцикли для підвезення боєприпасів та евакуації поранених, а також прально-душові комплекси, генератори і зарядні станції Ecoflow.

Вже зовсім скоро – 1000 днів українського спротиву російській і не тільки армії. Поки хтось готує патріотичні пости у соціальні мережі чи планує сідати за стіл перемовин із РФ, наша команда готує чергову поїздку на Схід. Їдемо до наших друзів – десантури, морпіхів, піхоти, арти, – наголосив депутат.

Щотижня команда Порошенка передає вантажі, вартість яких перевищує 30 мільйонів гривень, щоб підтримати українських військових, зокрема десантників, морпіхів, піхоту та артилерію.

Він акцентував, що їхня команда не лише займається постачанням техніки, але й логістикою, і забезпечує ЗСУ необхідним для боротьби з агресором. І додав, що, на відміну від влади, котра підвищує видатки на зарплати силовикам, команда Порошенка вірить, що саме Збройні Сили є основною силою, здатною захистити державу.

І про актуальне. Оголошуємо конкурс: перший, хто візьме північнокорейського найманця в полон – отримає від нас із Мариною 20 нічних “Мавіків 3Т”, – повідомив Порошенко.

Зауважмо, що у жовтні в Україні повідомили, що ЗСУ почали атакувати північнокорейських солдатів на Курщині. Згодом ЗМІ з посиланням на українські та американські джерела поінформували, що північнокорейські солдати вступили у свій перший бій проти України на боці РФ на Курському напрямку.

5 листопада президент Володимир Зеленський підтвердив перші бойові зіткнення між Силами оборони та військами КНДР, наголосивши, що Україна та світ мають зробити все можливе, аби залучення північнокорейських військових стало програшним кроком, як для Кремля, так і для Північної Кореї.

У Південній Кореї заявили, що участь військ КНДР у війні Росії проти України є “серйозною загрозою безпеці” та пообіцяли зреагувати.

За даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), КНДР вирішила відправити на допомогу РФ у війні проти України 12 000 своїх військових.

Тоді як згідно з даними очільника ГУР МОУ Кирила Буданова, росіяни вже займаються підготовкою близько 11 000 північнокорейських військових.

Україна стверджує, що солдатів з КНДР відправили, аби вони допомагали росіянам запускати свої балістичні ракети. У ЗМІ повідомили, що кілька північнокорейців загинули унаслідок ракетного удару по ТОТ Донеччини.

Цю інформацію підтвердив голова Центру протидії дезінформації України Андрій Коваленко, який у своєму телеграм-каналі написав, що військові інженери з КНДР контролюють процес запуску озброєння і деякі з них вже загинули.

Українське джерело у розвідці повідомило, що невідомо, на яку ділянку фронту можуть направити північнокорейців. Одне з припущень – що їх розташують уздовж кордону замість російських військових, які зараз там перебувають, щоб перекинути їх на фронт в Україні.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.