Порошенко пригадав, як Україна здобула безвіз з ЄС та висловився про вступ до Євросоюзу
Джерело: Петро Порошенко
П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко пригадав, як сім років тому Україна здобула безвіз з ЄС. У цьому контексті політик висловився вступ України до Європейського Союзу.
Порошенко в етері телеканалу “Прямий” зауважив, що 25 червня Україна матиме змогу почати вступні перемовини з ЄС і для цього, наголосив політик, потрібно задіяти всі перемовні ресурси.
“Я ставлюся до дати початку переговорів, затвердження переговорної рамки для України нехай зі стриманим, але оптимізмом. Додаткові підстави для цього оптимізму дають мені результати виборів у Європарламент”, – сказав він.
За словами політика, він також готовий долучитись до перемовин щодо вступу України до Євросоюзу.
“11 червня виповнюється сім років з дня запровадження безвізового режиму. Хочу наголосити, що з “кожної праски” розповсюджувалася інформація “а Порошенко пообіцяв в грудні 2016 – і безвізу немає”, “а Порошенко пообіцяв в березні 2017 – і безвізу немає і не буде”. Моя позиція полягала в наступному: ми підписали зобов’язуючий документ, з боку України ми мали виконати 144 критерії, а з боку євроінституцій було зобов’язання надати нам безвіз. Ми витримали своє слово, 144 критерії були оцінені і визнані. І європейські партнери витримали своє слово”, – констатував Петро Порошенко.
Порошенко пригадав, що рішення про безвіз для України ухвалювали під час кризи біженців у Євросоюзі, а тому ця ідея була непопулярної у Європейському парламенті. Та попри це, тодішня влада зробила все, аби отримати безвіз.
“Я на все життя запам’ятаю 11 червня 2017 року, коли я на Європейському майдані прочитав вірш Лермонтова “Прощай, немытая Россия, страна господ, страна рабов”. Цей вірш дуже не сподобався Путіну, хоча я думаю, що ці слова були пророчими”, – сказав Порошенко.
Відтак політик висловив надію, що 25 червня Україна почне перемовини про членство у ЄС.
“Я сподіваюся, що українська делегація буде дуже добре озброєна на саміті Сімки. Я сподіваюся, що нам вдасться вийти на зрозумілі перспектив щодо визначення переліку речей, які треба зробити для членства України в НАТО”, – наголошує Порошенко.
Петро Порошенко побажав успіху Європа, а також Україні та українцям, наголосивши, що членство у Євросоюз – запорука існування Української держави.
“Україна може бути та існувати – і я з цього виходив усю свою президентську каденцію – виключно у форматі членства в НАТО, членства в Європейському Союзі. Це буде – безпека назавжди”, – резюмував п’ятий президент.
- Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко зазначив, що результати виборів до Європарламенту стали поразкою глави РФ Володимира Путіна та перемогою проукраїнських політичних сил.
- П’ятий Президент України та лідер “Європейської Солідарності” прокоментував дзвінок шахрая главі МЗС Великої Британії Девіду Кемерону, який назвався його ім’ям.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.
Молдавські спецслужби підозрюють російського олігарха Романа Абрамовича у причетності до порушень під час президентських виборів та референдуму щодо євроінтеграції в Молдові. Згідно з доповіддю Служби інформації та безпеки (SIS), представленою 13 грудня директором Александру Мустяце, Росія втручалася у виборчий процес через підкуп виборців, кібернапади на виборчу інфраструктуру та мережу пропаганди на платформах Telegram, TikTok та YouTube.