Порошенко пригадав, як Україна здобула безвіз з ЄС та висловився про вступ до Євросоюзу

Джерело: Петро Порошенко

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко пригадав, як сім років тому Україна здобула безвіз з ЄС. У цьому контексті політик висловився вступ України до Європейського Союзу.

Порошенко в етері телеканалу “Прямий” зауважив, що 25 червня Україна матиме змогу почати вступні перемовини з ЄС і для цього, наголосив політик, потрібно задіяти всі перемовні ресурси.

“Я ставлюся до дати початку переговорів, затвердження переговорної рамки для України нехай зі стриманим, але оптимізмом. Додаткові підстави для цього оптимізму дають мені результати виборів у Європарламент”, – сказав він.

За словами політика, він також готовий долучитись до перемовин щодо вступу України до Євросоюзу.

“11 червня виповнюється сім років з дня запровадження безвізового режиму. Хочу наголосити, що з “кожної праски” розповсюджувалася інформація “а Порошенко пообіцяв в грудні 2016 – і безвізу немає”, “а Порошенко пообіцяв в березні 2017 – і безвізу немає і не буде”. Моя позиція полягала в наступному: ми підписали зобов’язуючий документ, з боку України ми мали виконати 144 критерії, а з боку євроінституцій було зобов’язання надати нам безвіз. Ми витримали своє слово, 144 критерії були оцінені і визнані. І європейські партнери витримали своє слово”, – констатував Петро Порошенко.

Порошенко пригадав, що рішення про безвіз для України ухвалювали під час кризи біженців у Євросоюзі, а тому ця ідея була непопулярної у Європейському парламенті. Та попри це, тодішня влада зробила все, аби отримати безвіз.

“Я на все життя запам’ятаю 11 червня 2017 року, коли я на Європейському майдані прочитав вірш Лермонтова “Прощай, немытая Россия, страна господ, страна рабов”. Цей вірш дуже не сподобався Путіну, хоча я думаю, що ці слова були пророчими”, – сказав Порошенко.

Відтак політик висловив надію, що 25 червня Україна почне перемовини про членство у ЄС.

“Я сподіваюся, що українська делегація буде дуже добре озброєна на саміті Сімки. Я сподіваюся, що нам вдасться вийти на зрозумілі перспектив щодо визначення переліку речей, які треба зробити для членства України в НАТО”, – наголошує Порошенко.

Петро Порошенко побажав успіху Європа, а також Україні та українцям, наголосивши, що членство у Євросоюз – запорука існування Української держави.

“Україна може бути та існувати – і я з цього виходив усю свою президентську каденцію – виключно у форматі членства в НАТО, членства в Європейському Союзі. Це буде – безпека назавжди”, – резюмував п’ятий президент.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.