Порошенко спорядив оборонцям ще сім комплексів «Ай-Петрі»
Джерело: Петро Порошенко/Facebook
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко спорядив українським військовим сім комплексів протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ”. Один з них спрямують у Кривий Ріг – для захисту від розвідувальних дронів і КАБів.
Порошенко також зауважив, що і Суми будуть в пріоритеті.
Обстріли мирних українських міст, вбивства дітей та дорослих російськими ракетами, бомбами і дронами показують, що наше завдання — захистити не лише військових, а й цивільних. Вчора — кривавий удар по Сумах, що забрав життя 34 українців… А трохи більше тижня тому російські варвари вдарили по дитячому майданчику у Кривому Розі, вбивши 9 дітей та 11 дорослих, – нагадав нардеп.
Волонтери вийшли на зв’язок із керівництвом Кривого Рогу і запропонували допомогу. Політик зауважив, що комплекси зарекомендували себе на фронті як чудова протидія ворожим КАБам та дронам. Тому команда Порошенка вирішила передати комплекси для захисту українських міст, що розташовані на лінії фронту. Сьогодні передали перший комплекс. Також вже запропонували передати “Ай-Петрі” для Сум.
Окрім цього, не припиняємо постачати системи ПДТР до війська. Три комплекси йдуть до 18 центру ПДТР, по одному отримують 144-та бригада територіальної оборони, 56-та мотопіхотна та 53-я механізована бригади, – запевнив Порошенко.
Загалом, за його словами, за одну передачу вдалося спорядити сім комплексів.
Починаючи з осені 2023 року, Петро Порошенко інвестував понад 200 мільйонів гривень у виробництво унікальних систем протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”, які успішно пройшли випробування та вже використовуються у Збройних Силах, прикриваючи тисячу кілометрів лінії боєзіткнення. Держава довгий час не виділяла фінансування на цю програму. У березні 2025 року Порошенко повідомив про контракт з Міністерством оборони.
За півтора року, коли комплекси “Ай-Петрі” постачає на фронт наша команда, у їх виробництво та виготовлення не було вкладено жодної державної копійки. Нарешті до Міноборони, Агенції оборонних закупівель дійшов голос Генштабу, командирів бригад, які підтверджують ефективність комплексу. А головне — потребу фронту в наших засобах протидії технічним розвідкам. Тому ми уклали контракт із Міноборони на закупівлю декількох десятків комплексів ПДТР “Ай-Петрі СВ” у військо. Це — підтвердження їх якості та необхідності на фронті. Водночас ми продовжимо виробництво і постачання власним коштом, – повідомив п’ятий президент.
Загалом Петро Порошенко вже передав у війська більш як сто комплексів протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ”.
За рік ми змогли закрити тисячу кілометрів фронту та врятувати чимало життів. Є чим пишатися, але попереду ще дуже багато роботи, – резюмував нардеп.
- П’ятий президент України та лідер “Євросолідарність” Петро Порошенко придбав для українських воїнів партію 13-дюймових FPV-дронів та комплексів РЕБ “Шатро”.
- Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко передав військовим обіцяну винагороду за захоплених в полон найманців з Північної Кореї – 20 дронів “Mavic”.
- До бригади НГУ “Рубіж” надійдуть три комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Петро Порошенко зазначив у соцмережах, що нацгвардійці вже використовували ці системи раніше: “попередні засоби ПДТР продовжують працювати на наші Сили оборони, знищуючи “Орлани”, “Ланцети”, Zala, а подекуди й російські FPV”.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.