Порошенко у парламенті наголосив, що підвищення податків вбиватиме українську економіку

Джерело: Петро Порошенко

П’ятий Президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко з трибуни парламенту закликав не підвищувати податки в Україні, натомість спрямувати додаткові ресурси на армію та скоротити нецільові видатки.

Політик наголосив, що чинне скликання парламенту – єдине, яке працює вже шостий рік, хоча відповідно до Конституції мало б працювати п’ять років.

“Чому ми працюємо шостий рік? Тому що війна. І тому ми не проводимо вибори, а маємо організувати оборону держави. Тому ніякими іншими питаннями, ніж оборона держави, парламент займатися не має”, – зауважив Порошенко.

Відтак у питаннях бюджету та податків головним принципом повинні бути справедливість, прозорість та обґрунтованість видатків.

“А хіба підвищення податків, яке сьогодні будуть намагатися протягнути через цю залу, це для фінансування армії? А як же кешбеки на 3 мільярди? А як індустріальні парки? А як інвестиційні няні, які порушують конкурентоздатність економіки? А як інші податки, які роблять з української економіки випалену землю?”, – наголосив Порошенко.

За словами політика, потрібна прозора та ефективна дискусія з урядом щодо питання обґрунтованості видатків.

Політик також розкритикував те, що за кілька десятків кілометрів від фронту триває будівництво доріг. Лідер “ЄС” назвав це божевіллям.

“Скорочуйте видатки. Не вбивайте економіку. Не обтяжуйте тих, хто платить податки “в білу”. А ще – поверніть ПДФО військовим, на рахунки бригад. Бо 60%, які ви вилучили в листопаді, не використали”, – нагадав Петро Порошенко.

Політики резюмував, що українським захисникам потрібні не лише гроші, а й шана та повага.

“І коли одна неадекватна народна депутатка паплюжить армію, Верховна Рада повинна мати політичну волю сказати це, захистити Збройні Сили України і кожного військовослужбовця. Впевнений, що сьогодні для цього у нас вистачить сили і мудрості”, – сказав Петро Порошенко.

На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.

Фінський оператор електромереж Fingrid і телекомунікаційна компанія Elisa вимагають арешту судна Eagle S, яке пов’язують з пошкодженням підводного кабелю.

Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.

Вчора, 1 січня, росіяни атакували Київ ударними безпілотниками. Внаслідок падіння уламків дронів на будинок у Печерському районі загинув науковець Ігор Зима зі своєю дружиною Олесею Сокур. Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловив співчуття через трагедію.

Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.