Порошенко: Я впевнений, що російських інструкторів ПВК «Вагнер» переправили до ХАМАСу

П’ятий президент України, лідер партії “ЄС” Петро Порошенко заявив про свою впевненість у тому, що терористичні атаки ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня допомагали готувати інструктори ПВК “Вагнер”, перекинуті з Сирії. 

Джерело: Euractiv.

“Я абсолютно впевнений, що російські інструктори ПВК “Вагнер” із Сирії були переправлені до ХАМАСу в Газі і брали участь у підготовці терористів для абсолютно варварської атаки на Ізраїль із сектору Гази”, – сказав Порошенко.

Політик додав, що Росії вигідна війна, яка зараз точиться в Ізраїлі, їй на руку дії зокрема терористів ХАМАСу.

Свої здогадки Порошенко підкріпив досвідом: тактика ВПК “Вагнер” йому знайома ще з 2014-го року. Саме тоді на сході України почали з’являтися перші найманці.

“Я знаю почерк ПВК “Вагнер” з їхніх атак у Лисичанську, Сєвєродонецьку, Соледарі, Бахмуті. Це – тактика ПВК “Вагнер”, – переконаний він.

  • Член керівництва ХАМАС у вигнанні Алі Баракех заявив, що про плани щодо широкомасштабного вторгнення в Ізраїль знало лише обмежене коло найвищих керівників терористичної організації.
  • За останніми даними, станом на 12 жовтня в Ізраїлі унаслідок атаки палестинського угруповання ХАМАС загинуло 1300 осіб.

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.