Порошенко закликав НАТО запросити Україну до Альянсу у відповідь на ескалацію з боку РФ
Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді наголосив на важливості надання Україні запрошення до членства в Альянсі. За його словами, це стане вирішальною відповіддю на агресивні дії Росії, зокрема на ракетні удари.
“Путін змінив ядерну доктрину Росії, щоб налякати нас. Насправді це сам Путін наляканий до біса. Путін використав балістичну ракету середньої дальності проти України, щоб змусити нас панікувати. Але насправді це Путін панікує. Путін намагається ще більше використовувати свої нові ракети проти України, щоб змусити нас почуватися слабкими. Але це Путін слабкий. І ми повинні мати абсолютно чіткий план”, – заявив Порошенко.
Він наголосив, що членство України в НАТО може забезпечити перемогу у війні без подальших бойових дій.
“Ми можемо виграти цю війну без жодного пострілу, лише одним підписом. І це – підпис під запрошенням України до НАТО. Це одразу все змінить. Продемонструйте, що Путін не може шантажувати не лише Україну, а й вільний демократичний світ. Нам зараз потрібен цей підпис”, – зазначив він.
Він також звернув увагу на підтримку Збройних Сил України, які демонструють високу ефективність на полі бою, зокрема у знищенні російських і північнокорейських позицій.
Порошенко закликав країни НАТО збільшити фінансову підтримку України, виділяючи не менше 0,25% від свого ВВП. За даними української розвідки, Північна Корея та Іран постачають Росії більше боєприпасів і ракет, ніж усі країни НАТО разом (Україні -ред.), додав він. Глава “ЄС” наголосив, що ці країни переводять свої економіки на військові рейки.
Серед основних “червоних ліній” для України Порошенко назвав неприпустимість компромісів щодо суверенітету, територіальної цілісності та боєздатності українських Збройних Сил.
“Отже, зараз підпис під запрошенням до НАТО – це правильна відповідь путіну. І хочу нагадати, що це – найдешевший варіант. Це варіант, як уникнути ядерної катастрофи”, – підсумував Порошенко.
- У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
- Зауважимо, новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки в Європі без неї неможливо. Згодом колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна може стати членом альянсу, навіть попри продовження повномасштабної війни.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.