«Порожня погроза», – журналіст Юзвяк про рішення Європарламенту щодо фінансування Ради

Джерело: Рікард Юзвяк/X

Журналіст “Радіо Свобода” Рікард Юзвяк назвав “порожньою погрозою” відмову Європарламенту ухвалювати рішення щодо фінансування Європейської ради, доки Україні не нададуть системи Patriot.

“Вибачте, що розбиваю надії українських ЗМІ, але рішення Європейського парламенту не затверджувати виконання бюджету Ради, щоб змусити Євросоюз відправити системи Patriot Україні – це порожня погроза та чистий політичний театр”, – написав він.

Нагадаємо, що сьогодні, 11 квітня, колишній прем’єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт з фракції Renew висунув пропозицію вилучити затвердження бюджету Європейської ради з порядку денного, доки країни-члени не знайдуть сім систем Patriot для України.

На його пропозицію відреагували оплесками.

Рішення підтримали 515 євродепутатів, тоді як проти були 62.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.