Посли ЄС схвалили 15-й пакет санкцій проти РФ

Джерело: угорське головування у Раді ЄС/X

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

Нові санкції обмежують діяльність “тіньового флоту” РФ, тобто спрямовані проти суб’єктів у Росії та третіх країнах, котрі опосередковано сприяють військовому та технологічному посиленню Росії через обхід експортних обмежень, підтримуючи війну проти України.

Новий пакет передбачає запровадження обмежень проти ще більшої кількості осіб і компаній.

Пакет санкцій мають винести на наступне обговорення під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 16 грудня.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала запровадження нових санкцій, наголосивши, що обмеження перш за все націлені на “тіньовий флот” РФ.

Додамо, днями в межах пакету відбулися дебати щодо продовження винятку ЄС. Він дозволяє Чехії продовжувати імпорт продуктів, вироблених з російської нафти на словацькому заводі. Чехи заявили, що не потребують продовження дозволу, у той час як Словаччина намагалася зберегти угоду, термін дії якої сплив. Врешті чеські посадовці заявили, що продовження може бути прийнятним.

Словацький нафтопереробний завод Slovnaft належить угорській MOL і є значним експортером дизельного пального, виробленого з російської нафти.

Як повідомляє джерело, 27 країн ЄС заборонили більшу частину імпорту нафти з Росії після початку повномасштабної війни в Україні у 2022 році. Проте Чехія, Словаччина та Угорщина отримали тимчасовий дозвіл через відсутність інших джерел.

У листопаді уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.

Нещодавно Британія оголосила нові санкції проти Росії, націлені на “тих, хто підтримує спроби Володимира Путіна примусово депортувати українських дітей і стерти їх українську культурну спадщину”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.