Постачання нафти з Росії зросло до найвищого рівня з червня

Джерело: Bloomberg

Постачання сирої нафти з Росії зросло до найвищого рівня з кінця червня, за даними Bloomberg.

За тиждень, до 20 жовтня, середній обсяг вантажів підскочив на 140 000 барелів на день і досяг 3,47 мільйона. 

Експорт до Азії досяг найвищого рівня за більш ніж п’ять місяців, що сприяло загальному зростанню. Завдяки цьому валовий обсяг російського експорту зріс до 1,59 мільярда доларів на тиждень за 28 днів, до 20 жовтня, з 1,52 мільярда доларів за чотири тижні до 13 жовтня. Це найвищий показник із середини серпня.

Загалом 32 танкери завантажили 24,21 мільйона барелів російської сирої нафти за тиждень до 20 жовтня, свідчать дані відстеження суден і звіти портових агентів. 

Цього року постачання сирої нафти становить близько 40 000 барелів на день, або ж на 1,3%, нижче середнього показника за весь 2023 рік.

Експорт морем нафти з Росії до європейських країн припинився. Відтак Туреччина зараз є єдиним короткомагістральним ринком для постачань із західних портів Росії, де потоки протягом 28 днів, до 20 жовтня, зростають третій тиждень поспіль, і досягають приблизно 290 000 барелів на день, що є найвищим показником за більш ніж три місяці.

Енергетики відновили роботу високовольтної лінії, яка з’єднує Запорізьку АЕС з енергосистемою України.

Заступник глави МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський заявив, що Польща хоче ознайомитися з таємними додатками до “плану перемоги” України і звертатиметься щодо цього до української сторони.

У 24-й окремій механізованій бригаді імені Короля Данила спростували повідомлення про те, що російські війська змогли вклинитися в українську оборону в районі Часового Яру. За словами речника бригади Андрія Полухіна, окупанти не здатні перейти далі мікрорайону Канал, а їхні піхотні групи потрапляють під контроль українських дронів, і їх швидко нейтралізують.

22 жовтня Генпрокурор Андрій Костін заявив про звільнення з посади після корупційних скандалів зі МСЕК та прокурорами.

Станом на 16:00 вівторка, 22 жовтня, кількість ворожих атак на фронті зросла до 73. Найактивніше ворог і далі діє на Покровському та Курахівському напрямках, де провів приблизно 60% від усіх боєзіткнень.