Постпред РФ при ООН Небензя виправдовує масований удар Ірану по Ізраїлю

Джерело: росЗМІ

Постійний представник РФ у Раді безпеки ООН Василь Небензя заявив, що перша в історії пряма ракетна атака Ірану по Ізраїлю є “правомірною відповіддю на напад ізраїльської армії” на дипломатичне представництво Тегерана в Сирії та небажання Заходу засудити його.

Небензя зазначив, що напад на дипломатичне представництво в міжнародному праві є casus belli (приводом для оголошення війни). Він додав, якби під ударом опинилися представництва західних країн, то вони “відповіли б на атаку і доводили свою правоту”.

Представник РФ назвав позицію Заходу “парадом лицемірства та подвійних стандартів”.

Зауважимо, 14 квітня в МЗС Росії опублікували офіційну заяву стосовно атаки Ірану на Ізраїль із застосуванням майже 300 дронів і ракет.

Так, у коментарі зовнішньополітичне відомство РФ висловило “стурбованість” тим, що сталося, одначе, відмовилося засудити іранську атаку, назвавши її такою, що не порушує Статут ООН.

За заявою МЗС Ірану, цю атаку здійснено в межах права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН у відповідь на напади на іранські об’єкти в регіоні, включаючи удар по будівлі консульського відділу Посольства в Дамаску 1 квітня, який наша країна рішуче засудила, – заявили у російському відомстві.

Окрім цього, речниця МЗС РФ Марія Захарова пояснила таку позицію тим, що Ізраїль не засуджував ударів України територією Росії.

Зауважимо, ізраїльські військові заявили, що Іран запустив десятки безпілотників та крилаті ракети у напрямку Ізраїлю у ніч на 14 квітня. Напад, ймовірно, є відповіддю на удар по представництву Ірану в Дамаску 1 квітня, внаслідок якого загинули три військових іранських командири.

Головнокомандувач збройними силами Ірану генерал Мохаммад Багері заявив, що операція щодо Ізраїлю була “завершена з повним успіхом”. Тим часом військовий кабінет Ізраїлю планує сьогодні, 14 квітня, обговорити, як відповісти на атаку Ірану.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.