Посуха в Іспанії спустошує водойми, обмежуючи використання води
Джерело: Reuters
У перші чотири місяці 2023 року Іспанія зареєструвала найпосушливіший період з початку ведення записів у 1960-х роках, водночас найбільше постраждали Каталонія та Андалусія на півдні країни.
Минулого тижня влада Каталонії ввела нові обмеження на використання води для 22 сіл навколо водосховища, поблизу кордону з Францією, оскільки водоносний шар також спустошується.
Декілька хвиль спеки, зареєстрованих в Європі цього літа, посилили посуху, знизивши рівень води у водоймах, оскільки випаровування води та споживання зросли, зауважив речник іспанського метеорологічного агентства AEMET Рубен дель Кампо.
Читайте також: Європу очікує ще один рік посух і лісових пожеж – Reuters
На півдні Каталонії, де загалом проживає близько 25 000 осіб, оголошено надзвичайний стан щодо використання води.
Зауважується, що населення повинно знизити споживання води до 200 літрів на день на особу з попереднього обмеження у 230 літрів. Влада поки що не обмежує воду для споживання, водночас полив для сільськогосподарських потреб буде в основному заборонено, тоді як використання води для промислових потреб і рекреаційних цілей має знизитися на 25%.
Село Агуллана з 900 мешканцями протягом кількох місяців обмежувало споживання води нижче 200-літрової межі, та нещодавно мер повідомив, що будуть вжиті подальші кроки.
Ми скоротимо до нуля зрошення садів, футбольного поля, трави біля басейну, – зазначив Хосеп Ховелл. Воду для прибирання вулиць не використовуватимуть, лише сухе підмітання, додав він.
- Європа бореться з наслідками спекотної погоди. Цьогоріч червень був найспекотнішим місяцем за всю 174-річну історію моніторингу температури.
- Частиною південної Європи та північно-західної Африки прокотилася хвиля спеки, яка може побити рекордні температури найближчими днями.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату, і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.