Повернення Пригожина до РФ свідчить, що Путін слабший, ніж усі думають – ексшпигуни ЦРУ

Джерело: Business Insider

Минуло два тижні після невдалого заколоту “вагнерівців”, в результаті якого Євген Пригожин нібито погодився переїхати до Білорусі. Однак, схоже, організатор бунту проти військового керівництва Росії вже повернувся в країну.

Це шокує і збиває з пантелику колишніх шпигунів, які розповіли виданню, що це може свідчити про більшу слабкість і вразливість режиму Володимира Путіна, ніж видається.

Як зауважили у виданні, нещодавно самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Пригожин повернувся до російського міста Санкт-Петербург і, можливо, навіть прилетів до Москви в четвер вранці, 6 липня. Місцеве видання “Фонтанка” також повідомило, що власника “Вагнер” помітили біля будівлі ФСБ у Санкт-Петербурзі, де йому повернули частину його зброї.

“Перше, що спадає на думку: це ознака слабкості Путіна на тлі постійних російських втрат у війні проти України”, – прокоментував колишній шпигун ЦРУ Гленн Карл, який працював у Росії.

Він наголосив, що “Путіну доводиться задобрювати різні фракції”, і що Пригожин “має прихильників у владних структурах, з якими очільник Кремля не може дозволити собі конфліктувати”.

Колишній виконувач обов’язків директора ЦРУ Джон Маклафлін також погодився з цією думкою. “Зважаючи, що існує закон, який передбачає 15 років ув’язнення за протест проти війни, якщо Пригожин залишиться на волі, це означатиме, що фактичний бунтівник вийде на свободу”, – сказав Маклафлін.

Як пояснили у виданні, Путіна давно звинувачують у тому, що він віддає накази про ув’язнення і вбивства тих, кого вважає “нелояльним або загрозливим”.

Однак зараз Пригожин вважається “аномалією”, оскільки йому дозволили повернутися в Росію після того, як під його проводом відбулося збройне повстання проти ключових російських військових посадовців.

Маклафлін зазначив, що повернення Пригожина до Росії може свідчити про одне з двох: або він діє “наперекір Москві”, або “відповідно до певних нерозкритих домовленостей, які дозволяють йому згорнути свій бізнес перед переїздом у Білорусь”.

“Присутність ватажка “вагнерівців” в Росії становить для Путіна унікальну дилему. З одного боку, він ризикує здатися слабким, дозволивши людині, дії якої він назвав “ударом у спину”, вільно пересуватися. З іншого ж, виникає питання, чи варто йому виступити проти того, хто залишається відносно популярним в Росії, особливо серед ультранаціоналістичної спільноти, яка підтримує війну проти України”, – підкреслили співрозмовники видання.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.