Повернення Пригожина до РФ свідчить, що Путін слабший, ніж усі думають – ексшпигуни ЦРУ
Джерело: Business Insider
Минуло два тижні після невдалого заколоту “вагнерівців”, в результаті якого Євген Пригожин нібито погодився переїхати до Білорусі. Однак, схоже, організатор бунту проти військового керівництва Росії вже повернувся в країну.
Це шокує і збиває з пантелику колишніх шпигунів, які розповіли виданню, що це може свідчити про більшу слабкість і вразливість режиму Володимира Путіна, ніж видається.
Як зауважили у виданні, нещодавно самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Пригожин повернувся до російського міста Санкт-Петербург і, можливо, навіть прилетів до Москви в четвер вранці, 6 липня. Місцеве видання “Фонтанка” також повідомило, що власника “Вагнер” помітили біля будівлі ФСБ у Санкт-Петербурзі, де йому повернули частину його зброї.
“Перше, що спадає на думку: це ознака слабкості Путіна на тлі постійних російських втрат у війні проти України”, – прокоментував колишній шпигун ЦРУ Гленн Карл, який працював у Росії.
Він наголосив, що “Путіну доводиться задобрювати різні фракції”, і що Пригожин “має прихильників у владних структурах, з якими очільник Кремля не може дозволити собі конфліктувати”.
Колишній виконувач обов’язків директора ЦРУ Джон Маклафлін також погодився з цією думкою. “Зважаючи, що існує закон, який передбачає 15 років ув’язнення за протест проти війни, якщо Пригожин залишиться на волі, це означатиме, що фактичний бунтівник вийде на свободу”, – сказав Маклафлін.
Як пояснили у виданні, Путіна давно звинувачують у тому, що він віддає накази про ув’язнення і вбивства тих, кого вважає “нелояльним або загрозливим”.
Однак зараз Пригожин вважається “аномалією”, оскільки йому дозволили повернутися в Росію після того, як під його проводом відбулося збройне повстання проти ключових російських військових посадовців.
Маклафлін зазначив, що повернення Пригожина до Росії може свідчити про одне з двох: або він діє “наперекір Москві”, або “відповідно до певних нерозкритих домовленостей, які дозволяють йому згорнути свій бізнес перед переїздом у Білорусь”.
“Присутність ватажка “вагнерівців” в Росії становить для Путіна унікальну дилему. З одного боку, він ризикує здатися слабким, дозволивши людині, дії якої він назвав “ударом у спину”, вільно пересуватися. З іншого ж, виникає питання, чи варто йому виступити проти того, хто залишається відносно популярним в Росії, особливо серед ультранаціоналістичної спільноти, яка підтримує війну проти України”, – підкреслили співрозмовники видання.
- 24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
- Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
- Розвідка Німеччини прослуховувала розмови між Євгеном Пригожиним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у день збройного заколоту ПВК “Вагнер”, 24 червня.
- Глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, ймовірно, зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним у Москві після невдалого заколоту.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.
Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.
Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).
В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.