Повідомлено про підозру п’ятьом агентам РФ, серед яких посадовці СБУ, ГУР та СЗРУ
Джерело: Офіс Генерального прокурора
П’ятьом агентам військової контррозвідки ФСБ РФ, серед яких колишні та діючі посадовці спецслужб, повідомлено про підозру у державній зраді.
- Фото: Офіс Генерального прокурора
- Фото: Офіс Генерального прокурора
Серед підозрюваних колишні посадовці Головного управління розвідки Міноборони та Служби зовнішньої розвідки України, а також співробітник одного з обласних управлінь СБУ.
За даними слідства, підозрюваних дистанційно завербували до військової контррозвідки ФСБ РФ й вони передавали представникам ФСБ РФ розвіддані про Сили оборони та стратегічно важливі енергооб’єкти.
- Фото: Офіс Генерального прокурора
- Фото: Офіс Генерального прокурора
В Офісі прокурора зазначають, що співробітник СБУ передавав інформацію щодо фортифікаційних споруд і інженерних загороджень поблизу берегової лінії Одеси та координати розташування РСЗВ у Харкові.
Колишній посадовець ГУР передавав дані співробітників української розвідки, інформацію про пункти дислокації та автомобілі, які використовують в ГУР.
Колишній посадовець СЗРУ ще до повномасштабного вторгнення перебуваючи на службі збирав інформацію про місця базування українських військових, а після 24 лютого 2022 року здавав канали переправлення іноземної військової допомоги в Україну та секретну інформацію щодо Рівненської й Хмельницької АЕС.
Серед підозрюваних також працівник одного з металургійних підприємств Запоріжжя, який збирав інформацію щодо переміщення та розміщення підрозділів ЗСУ на території Запорізької області.
За даними слідства, підозрювані отримували від ворога кошти за виконані завдання. Наразі всім підозрюваним обрано запобіжні заходи – тримання під вартою.
- Служба безпеки України заарештувала п’ятьох осіб, яких підозрюють у державній зраді через передачу російським спецслужбам інформації про Збройні Сили України. Це стосується інженерки оборонного заводу в Запоріжжі та чиновниці міськради на Донеччині.
- Суд арештував нерухомість екснардепа Олега Царьова, який причетний до фінансування збройної агресії РФ проти України, на майже пів мільярда гривень.
- Співробітники Служби безпеки затримали шахрая, який видавав себе за контррозвідника і “продавав посади” в спецслужбі.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.