Поводження з полоненими: військовослужбовці ЗСУ вивчають міжнародне гуманітарне право

Джерело: Міноборони

Військовослужбовці Збройних сил України вивчають міжнародне гуманітарне право, зокрема питання щодо поводження з полоненими.

Українські військові на спеціалізованому курсі із міжнародного гуманітарного права вивчали низку важливих потань, зокрема:

  • Як забезпечити право росіян здатися в полон?
  • Як розрізнити акт віроломства і справжній намір ворога припинити бойові дії?
  • Як законно і безпечно для себе полонити окупанта, поповнивши наш обмінний фонд?

У період з лютого по грудень 2023-го року національні інструктори провели 40 занять з сержантським складом, що охопили понад 1600 військовослужбовців Збройних сил. У межах проєкту розроблено спеціалізований навчальний курс та низку методичних матеріалів.

Крім того, до підготовки та підвищення кваліфікації національних інструкторів з МГП долучилися міжнародні експерти зі Швейцарії, США та Колумбії.

“На відміну від російських окупантів, які від початку повномасштабного вторгнення вчинили понад 118 000 (це лише зафіксовані дані) воєнних злочинів, для України дотримання принципів міжнародного права та репутація в очах партнерів є принципово важливими. Допомога у поширенні знань про МГП нашими союзниками демонструє підтримку та солідарність з українським народом”, — зазначила заступниця начальника відділу міжнародного права Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони підполковник Інна Заворотько.

Військовослужбовці ЗСУ вивчають міжнародні норми та правила, що регламентують ведення бойових дій у межах проєкту Женевського центру з питань урядування у секторі безпеки (DCAF).

Довідково. Організатором проєкту виступили уряди Швейцарської Конфедерації, Великої Британії та Фінляндської Республіки. Загальну координацію проєкту здійснювало Міністерство оборони України у партнерстві з Генеральним штабом. До реалізації проєкту долучилася ГО “Ліга офіцерів”.

Триває 1174-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 967 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків, президент Росії Володимир Путін намагається маніпулювати поточними дискусіями щодо припинення вогню та майбутнього миру в Україні, ймовірно, намагаючись підірвати єдність України, США та Європи навколо повного 30-денного припинення вогню в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.