Поводження з полоненими: військовослужбовці ЗСУ вивчають міжнародне гуманітарне право

Джерело: Міноборони

Військовослужбовці Збройних сил України вивчають міжнародне гуманітарне право, зокрема питання щодо поводження з полоненими.

Українські військові на спеціалізованому курсі із міжнародного гуманітарного права вивчали низку важливих потань, зокрема:

  • Як забезпечити право росіян здатися в полон?
  • Як розрізнити акт віроломства і справжній намір ворога припинити бойові дії?
  • Як законно і безпечно для себе полонити окупанта, поповнивши наш обмінний фонд?

У період з лютого по грудень 2023-го року національні інструктори провели 40 занять з сержантським складом, що охопили понад 1600 військовослужбовців Збройних сил. У межах проєкту розроблено спеціалізований навчальний курс та низку методичних матеріалів.

Крім того, до підготовки та підвищення кваліфікації національних інструкторів з МГП долучилися міжнародні експерти зі Швейцарії, США та Колумбії.

“На відміну від російських окупантів, які від початку повномасштабного вторгнення вчинили понад 118 000 (це лише зафіксовані дані) воєнних злочинів, для України дотримання принципів міжнародного права та репутація в очах партнерів є принципово важливими. Допомога у поширенні знань про МГП нашими союзниками демонструє підтримку та солідарність з українським народом”, — зазначила заступниця начальника відділу міжнародного права Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони підполковник Інна Заворотько.

Військовослужбовці ЗСУ вивчають міжнародні норми та правила, що регламентують ведення бойових дій у межах проєкту Женевського центру з питань урядування у секторі безпеки (DCAF).

Довідково. Організатором проєкту виступили уряди Швейцарської Конфедерації, Великої Британії та Фінляндської Республіки. Загальну координацію проєкту здійснювало Міністерство оборони України у партнерстві з Генеральним штабом. До реалізації проєкту долучилася ГО “Ліга офіцерів”.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.