«Позбутися всіх шпарин навколо вікон»: в «Укренерго» розповіли, як охолодити приміщення з мінімальними енерговитратами

Джерело: “Укренерго”

В “Укренерго” вкотре закликали українців ощадливо споживати електроенергію й надали декілька порад, як охолодити приміщення з мінімальними енерговитратами.

“Вихідні – гарний час потренуватися розподіляти користування потужними електроприладами впродовж доби та ощадливо споживати у період пікових навантажень – з 16:00 до 23:00. А якщо, попри помірні +25˚С, вам в ці дні без кондиціонера буде все ж таки надто спекотно, пропонуємо кілька порад як охолодити приміщення з мінімальними енерговтратами”, – зазначили у компанії.

Відтак в “Укренерго” рекомендують дотримуватися наступних правил:

  • користуватися духовкою, плитою, тостером та сушильною машиною зранку і ввечері, щоб додатково не нагрівати приміщення;
  • позбутися всіх шпарин навколо вікон та дверей, через які гаряче повітря потрапляє в дім. До речі, є розрахунки, власники добре ізольованих будинків можуть заощадити до 11% на рік на витратах на електроенергію;
  • поставити перед вентилятором неглибоку тару з льодом: потік повітря швидко і рівномірно розподілить холод по всій кімнаті;
  • змінити лампи розжарювання на LED лампи. У “звичайних” лампочках тільки 10% споживаної електроенергії перетворюються на світло, а інші 90% – на тепло.

Зазначимо, що нещодавно міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що опалювальний сезон 2023-2024 буде складнішим, аніж попередній, адже обстріли росіянами енергетичної інфраструктури триватимуть й надалі.

Гондурас планує закупити українські безпілотники в межах посилення боротьби з наркоторгівлею та посилення безпеки кордонів.

Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.

У літній період пацієнти, які використовують препарати класу GLP-1, зокрема Ozempic, Wegovy та Mounjaro, можуть мати підвищені ризики зневоднення та ускладнень, пов’язаних із високою температурою.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.