Пожежу після атаки в Києві гасили вертольоти, які Португалія купила у РФ і передала Україні
Джерело: журналіст Сергій Окунєв
Для ліквідації наслідків російської атаки, що сталася в ніч на вівторок, 10 червня, були залучені гелікоптери Ка-32А11ВС. Ці вертольоти раніше Португалія купила у Росії, а у 2024 році подарувала Україні.
“Усі вже бачили, що пожежу в Києві після нічної атаки гасили з повітря. Але це були не просто аби-які вертольоти. У справу пішли Ка-32А11ВС – спеціальні пожежні вертольоти, які Португалія колись купила у Росії, а у 2024-му подарувала Україні. Такий собі момент, коли зброя, куплена у ворога, зрештою гасить вогонь, який цей ворог же і розпалив. Історія має почуття іронії”, – написав журналіст Сергій Окунєв.

Фото: Сергій Окунєв

Фото: Сергій Окунєв
- Уночі 10 червня (з вечора 9 червня) російські окупаційні війська атакували Україну 322 засобами повітряного нападу. Основна ціль ворога – українська столиця.
Російська вугільна промисловість опинилася в глибокій кризі. Причина – поєднання західних санкцій, високої вартості кредитів та падіння попиту з боку Китаю. За даними Федеральної служби статистики РФ, прибутковими в 2024 році залишилася лише половина компаній у секторі. І далі – гірше.
Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.
У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.