Працівники Букв зазнали масованої кібератаки

Сьогодні, близько 18:20, одразу декілька співробітників Букв зазнали кібератак.

На особисті номери телефонів та у месенджери надійшли повідомлення з одноразовими паролями для, нібито, “відновлення доступу” до ряду ресурсів, а також дзвінки з невідомих однотипних номерів, які переривались при спробі відповісти. Також зафіксовано спроби отримати доступ до соцмереж співробітників зі сторонніх пристроїв. 

Редакція розцінює це як тиск на працівників видання з метою перешкоджання його роботі та має намір звернутись до правоохоронних органів у передбаченому законом порядку, оскільки вже не вперше впродовж останніх кількох місяців працівники Букв зазнають тиску та переслідування.

Нагадаємо, норми статті 171 Кримінального кодексу України передбачають, що вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю – карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років. 

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 21 лютого. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту складає 53.

Джерела агентства Reuters повідомили, що протягом останніх місяців представники США та Росії таємно зустрічались у Швейцарії, де обговорювали війну в Україні.

20 лютого президент Володимир Зеленський провів зустріч зі спеціальним представником Президента США з питань України Кітом Келлогом. Сторони зокрема обговорили ситуацію на полі бою, питання повернення усіх наших полонених, а також дієві гарантії безпеки.

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, яких вбили під час Революції Гідності 2013-2014 років.