Правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання психотропів з Молдови до України

Джерело: Нацполіція

Поліціянти викрили та ліквідували контрабандний канал постачання психотропів з Молдови до України. Їх маскували під біологічні добавки для схуднення.

Загалом українські правоохоронці затримали та вже повідомили про підозру дев’ятьом учасникам злочинного угруповання.

  • ч.ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 4 ст. 28, ч.ч. 2, 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

У них вилучено заборонені речовини на суму – за цінами “чорного ринку” – понад 7,2 млн гривень. За правопорушення зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Ще одного учасника затримали у Молдові місцеві правоохоронці.

Загалом до складу угруповання входило десять учасників. Організаторами стали 55-річна хмельничанка та 32-річний громадянин Молдови.

Жінка здійснювала безпосереднє керівництво діяльністю усіх спільників та облік препаратів із вмістом психотропної речовини. Чоловік, своєю чергою, відповідав за трансфер психотропних пігулок Молдовою, а також Україною – після їх ввезення на територію держави поза митним контролем.

Інші члени угруповання забезпечували контрабанду психотропів під виглядом БАДів через державний кордон України. Завозили наркопродукцію в обхід митного контролю або з приховуванням від нього. Надалі їх спільники закуповували товар гуртовими партіями та збували його всередині країни.

Психотропну продукцію зловмисники реалізовували через мережу інтернет в одному із месенджерів та різноманітних маркетплейсах. Заборонені до обігу речовини рекламували як БАДи для схуднення. Доставляли посилки з психотропними пігулками “покупцям” у різні регіони України, використовуючи послуги одного з поштових операторів.

Українські та молдовські правоохоронці провели одночасні обшуки на території обох держав. За результатами проведення 28 обшуків на території Вінницької, Львівської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької областей та в м. Києві за місцями мешкання, роботи та в автомобілях фігурантів ліквідовано склад психотропів.

Виявлено та вилучено понад 160 тисяч пігулок в складі яких була психотропна речовина, також комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, фіскальні чеки, “чорнові” записи, майже 130 тисяч гривень готівкою та 3 автомобілі.

  • Правоохоронці викрили наркосхему, що полягала у виробництві та продажі біологічно активних добавок (БАД) з екстрактом канабісу в їх складі.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.