Правоохоронці розслідують законність виїзду за кордон нардепа, ймовірно від партії ОПЗЖ

Джерело: Офіс Генерального прокурора

27 жовтня розпочато досудове розслідування за фактом вчинення службового підроблення народним депутатом України IX скликання (ч. 1 ст. 366 КК України).

Згідно з зібраними даними, у квітні та липні цього року нардеп двічі виїжджав за кордон під виглядом відрядження до країн Європейського Союзу.

Зараз проводяться слідчі дії для визначення фактів перебування нардепа України за кордоном, що виходять за межі термінів його офіційних відряджень.

Також за даними перетину кордону, які отримали журналісти проєкту “Схеми” (Радіо Свобода), стало відомо, що народний депутат та представник забороненої ОПЗЖ Віталій Борт у квітні та липні 2023 року виїжджав за кордон у тривалі службові відрядження, затверджені головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Однак зазначають, що в обох випадках він не повертався вчасно і ще протягом місяця залишався за межами України.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.