Правоохоронці викрили «суддівсько-адвокатську мафію», що допомагала виїжджати за кордон

Джерело: СБУ, НАБУ, САП

Правоохоронці ліквідували в одному з міськрайонних судів Одещини масштабну схему ухилення від мобілізації.

Як встановило розслідування, судді приймали свідомо сфальсифіковані рішення, які давали ухилянтам підстави для виїзду за кордон під приводом одноосібного догляду за дитиною.

Вартість такої “послуги” становила 3,5 тис. американських доларів з потенційного призовника.

При цьому суд масово ухвалював відповідні рішення без фактичної присутності сторін у залі засідань.

Для пошуку клієнтів залучили адвокатів та їх помічників, які пропонували у соцмережах нібито легальний спосіб виїзду за кордон для військовозобов’язаних.

Загалом повідомили про підозру 8 учасникам організованої злочинної групи, серед яких:

  • голова суду;
  • колишній голова суду (чинний суддя);
  • суддя;
  • заступник керівника апарату;
  • помічник судді;
  • консультант суду;
  • адвокат;
  • помічник адвоката.

Крім того, 3 особам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, пов’язаних з діяльністю організованої злочинної групи, а саме:

  • двом помічникам суддів;
  • громадянину України.

Троє суддів отримали дисциплінарне стягнення у вигляді подання про їх звільнення.

Фігурантам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.