Правоохоронці виявили причетних до придбання неякісної форми для військових Херсонщини

Джерело: Нацполіція

Правоохоронці вручили підозри групі осіб, які закупили неякісний форменний одяг для військових тероборони Херсонської області, тим самим завдавши збитків на майже 12 млн гривень.

Серед підозрюваних – 59-річний депутат Олександрійської міськради, який обіймав посаду керівника компанія, що займалась пошиттям одягу, а також керівник та бухгалтер підконтрольної компанії.

Фігуранти передали місцевій військовій адміністрації зимову форму, яка не відповідає стандартам і не може використовуватись у Збройних силах України.

Слідством встановлено, що організатором схеми є депутат. Для отримання надприбутків та ведення фінансової документації, він залучив до корупційної оборудки ще двох спільників — керівника підконтрольної компанії та бухгалтера обох підрядників.

Ще у 2022 році між одним із Департаментів Херсонської обласної військової адміністрації та двома підконтрольними організатору підрядними компаніями були укладені договори на постачання форменого одягу.

За угодою, компанія депутата повинна була поставити особовому складу однієї з бригад ЗСУ, яка дислокується на Херсонщині, захисні куртки, штани, черевики та інші предмети зимової форми. Кошти на закупівлю військового одягу було виділено з місцевого бюджету.

Однак отримавши одяг з’ясувалось, що він не має сертифікатів якості і не відповідає вимогам Міноборони.

“У результаті таких дій учасники оборудки заволоділи понад 11,8 млн грн та планували привласнити ще майже 9,2 млн грн, які замовник не встиг перерахувати на рахунок компанії-підрядника”, – зазначили правоохоронці.

За вчинені правопорушення зловмисникам повідомили про підозру за такими статтями:

  • ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
  • ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
  • ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Санкція інкримінованих статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

29 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запровадить програму підтримки виробників бавовнику у трьох областях. Передбачена виплата становитиме 10 тисяч гривень за гектар.

29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.

29 квітня, під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп запропонував себе на посаду Папи Римського. Згодом він уточнив, що насправді не віддає нікому перевагу.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

В Естонії розпочалися національні навчання Kilp та Miljon Miksi щодо відпрацювання дій у кризових ситуаціях на кордоні з Росією, зокрема евакуації населення з Нарви та Сілламяе.