Правоохоронець з Буковини особисто переводив «ухилянтів» через кордон
Джерело: ДБР
ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.
Наразі обвинувальний акт вже направили до суду.
Починаючи з липня 2024 року він зустрічав “клієнтів” в обумовленому місці та на власному авто довозив до одного із сіл, що межує з Румунією. Далі він особисто через ліс переводив чоловіків через кордон. Ціна послуги складала 6 тис. євро з особи.
15 вересня 2024 року працівники ДБР затримали правоохоронця під час отримання коштів від одного з військовозобов’язаних, який хотів залишити країну.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дев’яти років. Нині йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.
Зауважимо, у 2024 році працівники ДБР розслідували 287 кримінальних проваджень, пов’язаних з незаконним переправленням військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон. З цих справ 61 було передано до суду.
Серед фігурантів найчастіше траплялися працівники ТЦК, МСЕК, лікарі та правоохоронці. Для переправлення чоловіків за кордон, зловмисники організовували підроблені діагнози для своїх “клієнтів”, оформлювали їх як волонтерів та водіїв гуманітарних вантажів, знімали з військового обліку через відкриття фіктивних кримінальних проваджень тощо, — повідомляють у ДБР.
Задокументовані хабарі в справах про нелегальне переправлення військовозобов’язаних через кордон склали 11,4 млн грн. Завдяки роботі ДБР було арештовано майно фігурантів на суму майже 11 млн грн.
- Прикордонники 7 прикордонного Карпатського загону виявили чоловіка, який намагався виїхати з України за підробленим паспортом, виданим на ім’я жінки.
- Прикордонники затримали 63-річного жителя Закарпаття, який таємно перевозив восьмеро чоловіків у мікроавтобусі “Мерседес Спринтер”.
- Прикордонники затримали групу чоловіків, які намагались незаконно перетнути кордон з Молдовою, але водій не впорався з керуванням і авто вилетіло в кювет.
16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.
ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.
16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.