Представництво ООН «Жінки в Україні» сприятиме розвитку гендерної політики у лавах ЗСУ

Джерело: Міноборони

Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова повідомила, що представництво ООН “Жінки в Україні” сприятиме розвитку гендерної політики у лавах Збройних сил України.

Наталія Калмикова зустрілася з представницею ООН “Жінки в Україні” Сабін Фрейзер Гюнеш.

Заступниця міністра оборони України ознайомила іноземних партнерів з питаннями та напрямами розвитку гендерної політики у Збройних силах України та запросила їх до співпраці.

Також під час зустрічі сторони обговорили можливості вдосконалення інституційних механізмів гендерної рівності.

“За останні два роки чисельність жінок в армії суттєво зросла, але – не кількість жінок на керівних та бойових посадах. Наше завдання – забезпечити для них належне кар’єрне зростання. Також важливо реалізувати на практиці дієві механізми гендерної рівності, щоб унеможливити дискримінацію за ознакою статі”, – зазначила Наталія Калмикова.

Також заступниця міністра оборони України заручилася підтримкою представників структури ООН “Жінки в Україні” у розробці проєкту Концепції кадрової політики.

“З 2016 року Міністерство оборони втілило важливі реформи, щоб зробити військову службу доступнішою для жінок. Зараз більш як 60 тисяч жінок служать у ЗСУ, і ми бачимо їх на передовій оборони України. Вони – важливий приклад гендерної рівності в силовому відомстві. Структура ООН “Жінки” сподівається на подальшу тісну співпрацю з Міністерством оборони України та іншими урядовими структурами з метою підтримки жіночого лідерства в усіх царинах, особливо для просування порядку денного “Жінки, мир, безпека” відповідно до Резолюції РБ ООН 1325″, – зазначила Cабін Фрейзер Гюнеш, представниця ООН “Жінки в Україні”.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.