Представництво ООН «Жінки в Україні» сприятиме розвитку гендерної політики у лавах ЗСУ
Джерело: Міноборони
Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова повідомила, що представництво ООН “Жінки в Україні” сприятиме розвитку гендерної політики у лавах Збройних сил України.
Наталія Калмикова зустрілася з представницею ООН “Жінки в Україні” Сабін Фрейзер Гюнеш.
Заступниця міністра оборони України ознайомила іноземних партнерів з питаннями та напрямами розвитку гендерної політики у Збройних силах України та запросила їх до співпраці.
Також під час зустрічі сторони обговорили можливості вдосконалення інституційних механізмів гендерної рівності.
“За останні два роки чисельність жінок в армії суттєво зросла, але – не кількість жінок на керівних та бойових посадах. Наше завдання – забезпечити для них належне кар’єрне зростання. Також важливо реалізувати на практиці дієві механізми гендерної рівності, щоб унеможливити дискримінацію за ознакою статі”, – зазначила Наталія Калмикова.
Також заступниця міністра оборони України заручилася підтримкою представників структури ООН “Жінки в Україні” у розробці проєкту Концепції кадрової політики.
“З 2016 року Міністерство оборони втілило важливі реформи, щоб зробити військову службу доступнішою для жінок. Зараз більш як 60 тисяч жінок служать у ЗСУ, і ми бачимо їх на передовій оборони України. Вони – важливий приклад гендерної рівності в силовому відомстві. Структура ООН “Жінки” сподівається на подальшу тісну співпрацю з Міністерством оборони України та іншими урядовими структурами з метою підтримки жіночого лідерства в усіх царинах, особливо для просування порядку денного “Жінки, мир, безпека” відповідно до Резолюції РБ ООН 1325″, – зазначила Cабін Фрейзер Гюнеш, представниця ООН “Жінки в Україні”.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
- За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.