Представник США назвала декілька деталей щодо реформ, необхідних Україні для вступу в НАТО
Джерело: CNN
У середу, 12 липня, офіційний представник США надала деякі подробиці щодо реформ, які, на думку Сполучених Штатів, є необхідними для вступу України в НАТО.
“Для приєднання Україні все ще потрібно провести низку реформ”, — сказала журналістам старший директор Ради національної безпеки з питань Європи Аманда Слот.
“Ми визнаємо, що Україна вже досягла значного прогресу в плані реформ… Але, як сказав і президент [Джо Байден], і як чітко зазначено в комюніке, Україні все ще існує потреба в подальших демократичних реформах і реформах у секторі безпеки. Президент чітко сказав, що ми вважаємо, що Україна може цього досягти. Але це все ще буде вимогою для приєднання України”.
Аманда Слот назвала комюніке “сильним, позитивним повідомленням, яке підтверджує, що Україна стане членом альянсу”, зазначивши, що План дій щодо членства (ПДЧ) більше не потрібен для приєднання України.
Але, за її словами, існує “серія реформ у сфері управління та безпеки”, над якою Вашингтон працює з Києвом і з НАТО в цілому.
Знову наполягаючи на будь-якому конкретному прикладі реформ, яких шукає Альянс, вона сказала, що США беруть на себе лідерство від України.
“Як ми бачили під час обговорення комюніке, все, що виходить з альянсу, залишається консенсусним рішенням, як я вже сказала щодо річної національної програми, частина цього полягає в тому, щоб Україна визначила реформи та прогрес, який вона планує досягти і речі, які вона планує вирішити”, – сказала Аманда Слот.
- Президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що 12 липня у Вільнюсі продовжиться робота саміту та анонсував низку зустрічей зі світовими лідерами.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Українська влада сподівається, що на саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.