Представник США назвала декілька деталей щодо реформ, необхідних Україні для вступу в НАТО

Джерело: CNN

У середу, 12 липня, офіційний представник США надала деякі подробиці щодо реформ, які, на думку Сполучених Штатів, є необхідними для вступу України в НАТО.

“Для приєднання Україні все ще потрібно провести низку реформ”, — сказала журналістам старший директор Ради національної безпеки з питань Європи Аманда Слот.

“Ми визнаємо, що Україна вже досягла значного прогресу в плані реформ… Але, як сказав і президент [Джо Байден], і як чітко зазначено в комюніке, Україні все ще існує потреба в подальших демократичних реформах і реформах у секторі безпеки. Президент чітко сказав, що ми вважаємо, що Україна може цього досягти. Але це все ще буде вимогою для приєднання України”.

Аманда Слот назвала комюніке “сильним, позитивним повідомленням, яке підтверджує, що Україна стане членом альянсу”, зазначивши, що План дій щодо членства (ПДЧ) більше не потрібен для приєднання України.

Але, за її словами, існує “серія реформ у сфері управління та безпеки”, над якою Вашингтон працює з Києвом і з НАТО в цілому.

Знову наполягаючи на будь-якому конкретному прикладі реформ, яких шукає Альянс, вона сказала, що США беруть на себе лідерство від України.

“Як ми бачили під час обговорення комюніке, все, що виходить з альянсу, залишається консенсусним рішенням, як я вже сказала щодо річної національної програми, частина цього полягає в тому, щоб Україна визначила реформи та прогрес, який вона планує досягти і речі, які вона планує вирішити”, – сказала Аманда Слот.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.