Представники ЄС розпочнуть дебати щодо переговорів про членство України

Джерело: SkyNews

Вже 5 грудня дипломатичні представники 27 країн-членів ЄС зустрінуться, аби розпочати обговорення пропозиції про початок переговорів про членство з Україною, повідомили офіційні особи.

Зауважується, що зустріч знаменує собою початок підготовки до грудневого саміту лідерів блоку, який має оцінити та прийняти рішення стосовно перспектив інтеграції в ЄС України, Молдови, Грузії, Боснії та Герцеговини й інших.

Зокрема, на засіданні 5 грудня розпочнеться обговорення проєкту угоди саміту лідерів.

Дипломати та офіційні особи ЄС заявили, що перший проєкт, підготовлений для обговорення, неодмінно зміниться.

У початковому мовиться: “Європейська Рада вирішує розпочати переговори з Україною та Молдовою про вступ”.

Відносно Грузії зазначили, що країна отримає статус кандидата в ЄС “за умови”, що Тбілісі виконає виняткові умови.

Щодо Боснії та Герцеговини, у початковому проєкті зауважили, що блок “готовий розпочати переговори про вступ до ЄС… як тільки буде досягнуто необхідного рівня відповідності критеріям членства”.

Зауважимо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна впевнена у своєму прагненні розпочати переговори про членство в ЄС цього року.

Україна подала заявку на членство в ЄС лише через кілька днів після вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, а через кілька місяців отримала статус кандидата.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.

Австралійський бізнесмен та філантроп Ендрю Форрест разом із колишньою дружиною Ніколою через їхній фонд Minderoo призначили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (близько 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських районів України.