Прем’єр Британії переконав Зеленського протягнути «оливкову гілку» Трампу – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Кір Стармер, прем’єр-міністр Великої Британії, відіграв важливу роль у тому, щоб переконати українського президента Володимира Зеленського запропонувати “оливкову гілку” своєму американському колезі після їхньої публічної суперечки в Овальному кабінеті минулого тижня.
У вівторок, 4 березня, прем’єр-міністр Британії провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським, аби донести йому “жорстку правду” та порадити, що саме має почути Трамп, перш ніж переговори зможуть повернутися до нормального ходу.
Невдовзі після цього український лідер оприлюднив у соцмережах довге повідомлення, в якому похвалив “сильне лідерство” президента США, висловив вдячність за військову допомогу його країни й сказав, що йому “прикро” через суперечку.
Він також заявив, що готовий “сісти за стіл переговорів” із Трампом, підписати президентську угоду щодо корисних копалин і підтримати припинення вогню на морі та в повітрі.
Пропозиція від Зеленського надійшла менш ніж через 24 години після того, як стало відомо, що Трамп призупинив надання військової допомоги Києву.
Стармер розмовляв з президентом США у понеділок і заздалегідь попередив, що допомога буде припинена.
The Telegraph, посилаючись на свої джерела, робить висновок, що Британія та її європейські союзники прагнули використати теплі стосунки з українським лідером, продемонстровані на саміті в Лондоні, щоб “донести до нього жорстку правду”.
Уряд Британії вважав, що необхідно завершити цю суперечку, але у Вестмінстері занепокоєні тим, що твіту Зеленського недостатньо, оскільки позиції Вашингтона стають все більш жорсткими.
-
Під час виступу перед Конгресом президент США Дональд Трамп заявив, що Європа витратила більше коштів на закупівлю російських енергоресурсів, ніж на підтримку України. Він назвав ситуацію в Україні “жахливим конфліктом”, підкресливши, що “мільйони українців і росіян були вбиті та поранені, і кінця цьому не видно”.
- Британський таблоїд Daily Mail повідомляє, що США обмежили передачу розвідувальних даних Україні, зокрема, заборонивши Великій Британії ділитися інформацією, отриманою від Вашингтона.
- Аналітики ISW оцінили, як рішення США зупинити надання військової допомоги Україні може вплинути на ситуацію на фронті.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.
Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.
Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.