Прем’єр-міністр Індії, ймовірно, не відвідає саміт БРІКС у Південній Африці – Reuters

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, буде віртуальним учасником саміту країн БРІКС у Південній Африці цього місяця, а не відвідуватиме захід особисто, повідомили Reuters джерела в Нью-Делі.

Міністерство закордонних справ відмовилося від коментарів, а офіс прем’єр-міністра не повідомив, чи поїде Моді до Йоганнесбурга на саміт лідерів блоку, який включає Бразилію, РФ, Індію, Китай і Південну Африку, 22-24 серпня.

Раніше президент РФ Володимир Путін повідомив, що стане віртуальним учасником. У ПАР його могли арештувати за ордером МКС.

Китай і РФ прагнуть обговорити розширення БРІКС на саміті, тоді як Індія має застереження стосовно цієї ідеї.

Минулого місяця Індія провела саміт Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у віртуальному форматі після того, як змінила плани щодо його організації в Нью-Делі, не повідомляючи офіційної причини.

Один індійський урядовець зауважив, що в Нью-Делі зростає дискомфорт від того, що країна є частиною таких блоків, як БРІКС і ШОС, де домінує Китай, особливо на тлі наближення Індії до Сполучених Штатів та інших західних держав.

Відносини між Нью-Делі та Пекіном погіршилися після зіткнення на спірному гімалайському кордоні в 2020 році, під час якого загинули 20 індійських солдатів і четверо китайських.

Саміт ШОС відбувся через кілька днів після повернення Моді з візиту до Вашингтона, де президент США Джо Байден організував для нього дійсно теплий прийом.

Проте Індія розчарувала західні столиці своїм небажанням засудити РФ за повномасштабне вторгнення в Україну. Натомість Нью-Делі розширив торгівлю з Москвою, закупивши рекордні обсяги нафти.

Індія головує в G20 і на початку вересня проведе саміт лідерів.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.