Прем’єр-міністр Індії Моді, який обіймався з Путіним, закликав Зеленського до переговорів

Джерело: брифінг Нарендра Моді з Володимиром Зеленським

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді 23 серпня закликав до мирних перемовин. Він зазначив це на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, наголосивши, що прибув із “посланням миру”.

За словами Моді, Індія підтримує повагу до територіальної цілісності та суверенітету, вважаючи, що діалог і дипломатія є єдиним шляхом до розв’язання війни.

“Ми повинні рухатися в напрямку діалогу, не гаючи часу. Запевняю вас, що Індія готова зробити проактивний внесок у мирні зусилля. Я особисто готовий зіграти будь-яку роль як друг, щоб допомогти досягти миру”, – додав індійський прем’єр.

Візит прем’єр-міністра Індії став першим за весь період незалежності України. Зеленський охарактеризував цю подію як історичну. Крім того, Київ та Нью-Делі домовилися про співпрацю, підписавши чотири угоди у сферах медицини, сільського господарства, гуманітарної допомоги та культури.

Моді заявив, що Індія виконує “подвійну роль” у контексті війни Росії проти України. Першочергово це стосується надання гуманітарної допомоги українцям.

“Під час кризи є кілька типів допомоги, якої потребував народ України, і щоб задовольнити ці потреби, ми прийняли гуманітарну точку зору, і ми намагалися зробити все можливе, щоб задовольнити ці потреби”, – наголосив він.

Другою роллю Індії Моді назвав притримування “сторони миру”.

“Другий аспект нашої ролі полягав у тому, щоб триматися подалі від війни. Але це не означає, що ми були просто байдужими спостерігачами. Ми ніколи не приймали цієї ролі. Ми ніколи не були нейтральними. Ми з першого дня вирішили, що перебуваємо на боці миру”,– сказав прем’єр.

Від початку війни в Україні індійський уряд утримується від прямого засудження російського вторгнення, закликаючи до діалогу між сторонами. У липні Моді відвідав Москву після того, як російський артобстріл призвів до загибелі понад 30 людей в Україні та завдав значної шкоди дитячій лікарні “Охматдиту” в Києві. Цей візит викликав осуд з боку президента України Володимира Зеленського.

Індія традиційно підтримує тісні зв’язки з Росією, яка з часів холодної війни є ключовим постачальником зброї для Нью-Делі. В умовах війни в Україні Росія стала одним із головних постачальників нафти в Індію за зниженими цінами, що приносить Індії економічні вигоди і допомагає підтримувати російську економіку під санкціями Заходу.

Водночас Індія відчуває тиск з боку західних держав, які прагнуть зміцнити свої відносини з Нью-Делі для протидії зростаючому впливу Китаю в Азійсько-тихоокеанському регіоні. Індія входить до “четвірки” (QUAD) разом зі США, Японією та Австралією, яка позиціює себе як противагу Китаю.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.