Прем’єр Нідерландів запропонував викупити системи Patriot для України

Джерело: The Guardian

Очільник уряду Нідерландів Марк Рютте запропонував викупити системи Patriot  для України в інших держав.

Такою ідеєю він поділився прибувши на саміт лідерів ЄС 17 квітня.

За словами Рютте, низка країн мають кілька систем Patriot, однак не хочуть передавати їх напряму Україні.

“Ми можемо в них купити, можемо доставити в Україну, у нас є гроші. Це надзвичайно важливо”, – сказав він.

У виданні нагадали, що кілька днів тому, 15 квітня, Нідерланди внесли зміни до свого бюджету, пообіцявши надати Україні 4 млрд євро протягом 2-х років. Також країна пообіцяла надати Україні кілька Patriot, однак не уточнила їх кількість.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.