Прем’єр Саксонії закликав змиритися із поступками територіями: у МЗС України відповіли
Джерело: Spiegel
Прем’єр-міністр федеральної землі Саксонія Міхаель Кречмер закликав Україну змиритися з тимчасовою втратою територій задля перемир’я з РФ.
На його думку, уряд ФРН має “не лише постачати Україні зброю, але й вдаватися до дипломатичних ініціатив”, а союзники “повинні спробувати вплинути на Путіна й уможливити припинення вогню”.
“Можливо, що для перемир’я Україні спершу потрібно буде прийняти тимчасову втрату контролю над деякими територіями. Жоден квадратний метр української території не став російським. Але, як і в інших великих війнах, настав час для фінального рішення”, – сказав прем’єр Саксонії.
Кречмер також висловився за “розворот” у політиці Німеччини щодо Росії.
“Росія – це наш сусід, небезпечний і непередбачуваний. Ідея про те, щоб послабити Росію у військовому, політичному й економічному вимірі, щоб вона більше не була загрозою для нас – це бачення з ХІХ століття. І це закладає основу для подальших конфліктів”, – заявив прем’єр Саксонії.
Своєю чергою, у МЗС України прокоментували заяву прем’єра Саксонії.
Зокрема, речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що, якщо Україна змириться із тимчасовою втратою територій, російські війська стануть ближчими до Німеччини і Саксонії зокрема.
Також він зазначив, що Путіну добре відомий цей регіон з часів його служби під Дрезденом.
“Поступки територіями неодмінно призведуть до більшої агресії Росії, яка безсумнівно вийде за межі України. Мир в Європі лежить через поразку Москви. Закликаємо німецького політика подивитися правді в очі: спочатку пані канцлер Ангела Меркель, а згодом і канцлер Олаф Шольц докладали величезних політичних зусиль, аби переконати Путіна зупинити війну. Це не допомогло. Як і не допоможуть будь-які інші поступки. Його мета – знищення України та дестабілізація всієї Європи”, – наголосив Олег Ніколенко.
Він також додав, що єдиним “розворотом” у політиці Німеччини щодо Росії може стати іще більша підтримка України.
“І ми дуже вдячні, що німецький федеральний уряд поділяє цей підхід”, – резюмував речник МЗС України.
- Німеччина відправила в Україну новий пакет військового обладнання та озброєння.
- Згідно з інформацією на сайті німецького уряду, Німеччина передасть українським армійцям більше БМП Marder 1A3, ніж раніше погодили.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.