Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не планує йти у відставку попри протести
Джерело: Bloomberg
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не планує йти у відставку попри масові протести, які охопили країну.
“Уряд може бути замінений лише за умови проведення виборів”, – сказав Фіцо в інтерв’ю державному радіо, коли його запитали, чи може народний рух проти нього змусити його піти у відставку.
Напередодні близько 100 000 людей вийшли на акції протесту в 20 містах Словаччини, в тому числі близько 60 000 в столиці Братиславі. Мітингарі вимагали змінити політику щодо Росії, вигукували “Досить Фіцо” та “Ми — Європа” та в один момент освітлили площу своїми мобільними телефонами після короткого відключення електроенергії.
Прем’єр-міністр заявив, що його уряд не планує ставити під загрозу членство Словаччини в Європейському Союзі або НАТО, і що він вважає, що протести були організовані з метою повалення його уряду.
Щодо поглиблення коаліційної кризи, він сказав, що коаліція постане перед наступним випробуванням на лютневій парламентській сесії і дав своїм партнерам час, щоб розв’язати проблеми до березня.
60-річний Фіцо не виключив дострокових виборів, якщо коаліція втратить більшість, але сказав, що це не найкраще рішення.
- Голова уряду Словаччини Роберт Фіцо може втратити посаду через ініціативу опозиції висловити йому вотум недовіри.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що під час свого візиту до Москви минулого місяця досяг домовленостей із президентом Росії Володимиром Путіним щодо постачання газу.
- 3 січня у Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.
Прокуратурі не вдалося повернути філії “Рокитнівське лісове господарство” ДП “Ліси України” земельну ділянку площею 0,5 га. Нині земля перебуває у користуванні ФОП.
26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.
НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.
20 січня Державне бюро розслідувань повідомило про затримання кількох офіцерів ЗСУ – генерала Юрія Галушкіна, екскомандира 125-ї ОБТрО генерала Артура Горбенка і комбата 415 стрілецького батальйону 23-ї ОМБр полковника Іллі Лапіна. Їх звинувачують у злочинах, передбачених статтями 425 та 429 Кримінального кодексу – недбале ставлення до військової служби та самовільне залишення поля бою.
Деякі європейські уряди побоюються, що після України глава РФ Володимир Путін може направити свої армії на них. Ізоляціоністська політика Білого дому може не допомогти, якщо це станеться.