Президент Естонії закликав до довгострокових інвестицій в оборону України

Джерело: The Guardian

Під час сьогоднішнього візиту президента Володимира Зеленського до Таллінна глава Естонії Алар Каріс заявив, що країна “має довгострокове зобов’язання внести 0,25% оборонного бюджету протягом 2024-2027 років для надання військової підтримки Україні”.

Довговічний мир вимагає довгострокових інвестицій в оборонні можливості, – наголосив Каріс.

Він додав, що потрібно нарощувати спроможність європейського оборонного комплексу, надавати Україні те, що їй потрібно, “не завтра, а вже сьогодні”. Лідер Естонії переконаний, що тверді дії мають запобігти будь-яким подальшим агресивним війнам у Європі.

Ми не повинні обмежувати озброєння, яку ми надаємо Україні. Наше звернення до всіх союзників: ми повинні значно більше сприяти обороні. Росія та інші авторитарні режими загрожують нашим спільним цінностям і безпеці. Росія хоче не лише завоювати Україну. З іншими диктаторами вона кинула виклик демократичному світу. Використовуючи зброю, отриману від Північної Кореї та інших державних акторів, Путін також бореться з ними, – заявив Алар Каріс.

11 січня під час офіційного візиту до Естонії президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Естонської Республіки Аларом Карісом. Зеленський подякував естонському суспільству за незмінну увагу до України, підтримку українського народу та Сил оборони.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.