Президент Китаю анонсував візит до В’єтнаму з метою «покращення відносин»

Джерело: Reuters

Президент Китаю Сі Цзіньпін відвідає В’єтнам 12-13 грудня, щоб зустрітися з високопосадовцями держави та обговорити покращення відносин між двома країнами.

Під час зустрічі сторони зосередяться на сферах політичної безпеки, багатосторонніх і морських питаннях, а також сприятимуть подальшому стратегічному співробітництву, заявив речник МЗС КНР Ван Веньбінь.

В’єтнамська комуністична партія підтвердила візит Сі.

Кілька китайських лідерів відвідали В’єтнам напередодні анонсованого візиту Сі, оскільки дві країни прагнуть зміцнити зв’язки.

Китай є найбільшим торговим партнером В’єтнаму та важливим джерелом імпорту для його виробничого сектора.

У жовтні Сі нагадав В’єтнаму, що обидві країни не повинні забувати про “первісні наміри” їхньої традиційної дружби.

Китай і Сполучені Штати борються за вплив серед країн Південно-Східної Азії, включаючи В’єтнам, який посилив свої зв’язки із Вашингтоном до всебічного стратегічного партнерства, поставивши свого колишнього ворога на один рівень з Пекіном і Москвою.

З початку цього року (Китай і В’єтнам) мали часті взаємодії на високому рівні, тісну взаємодію в різних секторах і продовжували поглиблювати співпрацю в різних сферах, – наголосив Ван.

Поглиблення співпраці допоможе “зберегти мир, стабільність і процвітання в регіоні”, додав представник МЗС Китаю.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.