Президент Мексики закликав припинити «ірраціональну» війну РФ проти України

Джерело: Reuters

31 липня президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор закликав припинити “ірраціональну” війну РФ проти України, закликавши до майбутніх мирних перемовин на Близькому Сході включити представників як України, так і Росії.

Обрадор зауважив, що Мексика братиме участь у переговорах у Саудівській Аравії, які, як повідомляється, заплановані на найближчі вихідні, лише якщо обидві сторони будуть присутні.

Якщо буде згода і з боку України, і з боку Росії шукати рішення для досягнення миру, ми будемо брати участь, – заявив він. – Ми не хочемо, щоб російсько-українська війна тривала, це дуже ірраціонально, – додав Лопес Обрадор, зазначивши, що конфлікт спричинив масові людські страждання.

На його переконання, “єдине, що від цього виграє, – це військова промисловість”.

Очікується, що в переговорах 5-6 серпня в Джидді візьмуть участь високопоставлені посадовці з 30 країн, повідомляє Wall Street Journal. Росію не запросили, зауважили у виданні з посиланням на дипломатів, які брали участь у плануванні.

31 липня Кремль заявив, що “стежитиме” за зустріччю, але наразі не бачить умов для мирних переговорів з Києвом.

Обрадор намагався зберегти нейтралітет Мексики у війні, хоча його уряд підтримав деякі основні резолюції ООН, що критикують роль Росії. Одначе Мексика відмовилася постачати Україні озброєння і не вводила санкцій проти РФ.

У квітні Володимир Зеленський закликав мексиканських законодавців підтримати його план припинення війни, який передбачає виведення Росією своїх військ з території України.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.