Президент підписав закон щодо криміналізації контрабанди
Джерело: картка законопроєкту
28 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів”.
Законопроєкт №5420 Зеленського про криміналізацію контрабанди товарів перебував на розгляді у Верховній Раді з квітня 2021 року. У липні 2021 року Рада ухвалила його в першому читанні, у грудні 2021 року підготували таблицю змін до другого читання, одначе, з того часу законопроєкт не розглядали.
Згідно з пояснювальною запискою, законотворці запропонували внести зміни до законодавства з метою встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів, що призвело або могло призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів.
Ініціатори законопроєкту зауважили, що введення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів забезпечить зменшення кількості порушень правил переміщення товарів через митний кордон України, сприятиме припиненню схем незаконного переміщення товарів, що матиме позитивний вплив на розвиток національної економіки, зокрема, в частині збільшення податкових надходжень до Державного бюджету України.
До закону внесли зміни, що підвищили пороги: для товарної контрабанди — у п’ять разів, для підакцизних товарів — у два рази. Зокрема, за статтею 201(3) (“Контрабанда товарів”) – вчинена у значному розмірі, якщо загальна вартість предметів контрабанди перевищує 6 710 000 грн і більше, у великому розмірі – 26 840 000 грн і більше; за статтею 201(4) (“Контрабанда підакцизних товарів”) – вчинена у значному розмірі, якщо загальна вартість предметів контрабанди (крім електричної енергії) перевищує 1 006 500 грн і більше, у великому розмірі – 2 013 000 грн і більше.
Ухвалення законопроєкту було вимогою для надання Європейським Союзом макрофінансової допомоги на 1,5 мільярда євро цьогоріч.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України СБУ нейтралізувала понад 60 організованих угруповань, які, зокрема, займалися контрабандою важких наркотиків до Євросоюзу через Україну.
- Держмитслужба викрила посадовців, які сприяли переміщенню електронних сигарет поза митним контролем на загальну суму понад 40 млн грн. Двом митникам повідомлено про підозру, а керівника Чернівецької митниці звільнено.
- З початку 2023 року Державна митна служба виявила порушення митних правил із загальною вартістю предметів правопорушень на понад 7,6 млрд грн. Зазначається, що вартісний показник збільшився майже у три рази у порівнянні з минулим роком.
- Служба безпеки ліквідувала дві корупційні схеми на Волинській митниці, через які держбюджет недоотримував значні кошти від митних надходжень.
- На Волині прикордонники викрили контрабандистів, що виробляли безпілотники, аби переправляти цигарки до країн Європейського Союзу.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.