Президент підписав закон щодо криміналізації контрабанди
Джерело: картка законопроєкту
28 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів”.
Законопроєкт №5420 Зеленського про криміналізацію контрабанди товарів перебував на розгляді у Верховній Раді з квітня 2021 року. У липні 2021 року Рада ухвалила його в першому читанні, у грудні 2021 року підготували таблицю змін до другого читання, одначе, з того часу законопроєкт не розглядали.
Згідно з пояснювальною запискою, законотворці запропонували внести зміни до законодавства з метою встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів, що призвело або могло призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів.
Ініціатори законопроєкту зауважили, що введення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів забезпечить зменшення кількості порушень правил переміщення товарів через митний кордон України, сприятиме припиненню схем незаконного переміщення товарів, що матиме позитивний вплив на розвиток національної економіки, зокрема, в частині збільшення податкових надходжень до Державного бюджету України.
До закону внесли зміни, що підвищили пороги: для товарної контрабанди — у п’ять разів, для підакцизних товарів — у два рази. Зокрема, за статтею 201(3) (“Контрабанда товарів”) – вчинена у значному розмірі, якщо загальна вартість предметів контрабанди перевищує 6 710 000 грн і більше, у великому розмірі – 26 840 000 грн і більше; за статтею 201(4) (“Контрабанда підакцизних товарів”) – вчинена у значному розмірі, якщо загальна вартість предметів контрабанди (крім електричної енергії) перевищує 1 006 500 грн і більше, у великому розмірі – 2 013 000 грн і більше.
Ухвалення законопроєкту було вимогою для надання Європейським Союзом макрофінансової допомоги на 1,5 мільярда євро цьогоріч.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України СБУ нейтралізувала понад 60 організованих угруповань, які, зокрема, займалися контрабандою важких наркотиків до Євросоюзу через Україну.
- Держмитслужба викрила посадовців, які сприяли переміщенню електронних сигарет поза митним контролем на загальну суму понад 40 млн грн. Двом митникам повідомлено про підозру, а керівника Чернівецької митниці звільнено.
- З початку 2023 року Державна митна служба виявила порушення митних правил із загальною вартістю предметів правопорушень на понад 7,6 млрд грн. Зазначається, що вартісний показник збільшився майже у три рази у порівнянні з минулим роком.
- Служба безпеки ліквідувала дві корупційні схеми на Волинській митниці, через які держбюджет недоотримував значні кошти від митних надходжень.
- На Волині прикордонники викрили контрабандистів, що виробляли безпілотники, аби переправляти цигарки до країн Європейського Союзу.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.