Президент Південної Кореї скасував воєнний стан

Джерело: Yonhap

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вирішив скасувати воєнний стан у країні після звернення парламенту. Згодом Кабінет міністрів підтримав рішення глави держави.

Відтак, воєнний стан у Південній Кореї тривав близько шести годин.

У своєму зверненні президент наголосив, що оголошував воєнний стан “з твердим бажанням врятувати країну від антидержавних сил”, котрі “планували паралізувати основні державні функції та зруйнувати конституційний порядок”. Однак, пообіцяв скасувати запроваджений воєнний стан після звернення парламенту.

Разом з тим, Юн Сук Йоль закликав Національну асамблею припинити “дії, котрі паралізують функціонування держави” через спробу оголосити йому імпічмент.

Згодом Кабінет міністрів країни підтримав скасування воєнного стану.

Додамо, парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану, запровадженого президентом Юн Сок Йолем. За скасування воєнного стану проголосували 190 парламентарів країни.

Спікер Національної асамблеї У Вон Шик опублікував надзвичайну заяву із закликом усім депутатам негайно зібратися в парламенті, тоді як військових та правоохоронців попросив “зберігати спокій”.

Зауважимо, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив надзвичайний воєнний стан у країні.

У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від “комуністичних сил”.

Щоб захистити ліберальну Південну Корею від загроз, що виходять від комуністичних сил Північної Кореї, і знищити антидержавні елементи, я оголошую надзвичайний воєнний стан, – сказав він.

За даними AP, Юн Сок Йоль також заявив, що опозиція “контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду”.

Президент провів екстрену нараду у своєму офісі, після чого заявив про загрозу паралічу влади через спроби провести проти нього процедуру імпічменту.

Вони (опозиція – ред.) паралізували судову роботу, залякуючи суддів, притягаючи до відповідальності низку прокурорів. Вони паралізують виконавчу владу, намагаючись оголосити імпічмент міністру оборони, – зазначив Юн Сок Йоль.

Також він заявив про недоцільне скорочення парламентом бюджету на боротьбу з наркозлочинністю та підтримання громадської безпеки. Такі дії він назвав “явним антидержавним актом”.

Юн Сок Йоль не уточнив, яких конкретно заходів вживатимуть у межах воєнного стану.

Згодом у парламенті Південної Кореї почалися зіткнення поліції з протестувальниками проти воєнного стану, передає агентство Yonhap. Військові звели барикади навколо будівлі Національних зборів. Після чого до будівлі, біля якої зібралися люди, прилетіли два військові вертольоти.

Довідка. На парламентських виборах у Південній Кореї цієї весни 192 із 300 місць у Національній асамблеї отримала Демократична партія.

Через нищівну поразку, якої зазнала на виборах партія президента «Сила народу», її лідер Хан Дон Хун подав у відставку, також полишив посаду прем’єр-міністр країни Хан Док Су.

ЗМІ повідомляли, що голосування на виборах весною можна було розглядати як проміжний референдум щодо довіри президенту Юн Сок Йолю, якому залишається ще три роки перебувати при владі.

Після поразки його партії на парламентських виборах президент не зміг ухвалити необхідні йому закони. Натомість він був змушений активно накладати вето на будь-які закони, прийняті опозицією.

Цього тижня Демократична партія скоротила запропонований урядом і партією президента бюджет. Однак на цей крок Юн Сок Йоль не має права накласти вето.

8 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради щодо стану виконання заходів із розмінування у 2024 році повідомив, що з першого року повномасштабної війни площа потенційно замінованих земель України зменшилась зі 174 тис. до близько 139 тис. кв км. Це є результатом нетехнічного обстеження територій та їх розмінування Силами оборони й операторами протимінної діяльності. 

Режисер Метт Рівз повідомив, що зйомки сиквелу фільму “Бетмен” розпочнуться у цьому році, а прем’єра відбудеться у жовтні 2027 року.

Внаслідок ворожого обстрілу Запоріжжя кількість поранених збільшилася до 63 осіб.

Обраний президент США Дональд Трамп заявив про бажання змінити назву Мексиканської затоки, щоб відобразити її близькість до Америки.

8 січня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко повідомив, що Україна втілює проєкт “Безпечний кордон” та посилює захист рубежів на півночі.