Президент розпорядився сформувати делегацію для переговорів про гарантії безпеки України
Джерело: розпорядження №2/2024-рп
8 січня президент Володимир Зеленський розпорядився сформувати делегацію для участі в переговорах з напрацювання та підготовки дво- і багатосторонніх міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами про гарантії безпеки для України.
Зокрема до складу делегації увійшли:
- Єрмак Андрій Борисович – Керівник Офісу Президента України, глава делегації
- Буданов Кирило Олексійович – начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України
- Жовква Ігор Іванович – Заступник Керівника Офісу Президента України
- Камишін Олександр Миколайович – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України
- Коринеіич Антон Олександрович – Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України
- Литвиненко Олександр Валерійович – Голова Служби зовнішньої розвідки України
- Малюк Василь Васильович – Голова Служби безпеки України
- Машовець Роман Васильович – Заступник Керівника Офісу Президента України
- Мудра Ірина Романівна – заступниця Міністра юстиції У країни
- Павлюк Олександр Олексійович – перший заступник Міністра оборони України
- Точицький Микола Станіславович – заступник Міністра закордонних справ України
- Умєров Рустем Енверович – Міністр оборони України
- Фоменко Ігор Олександрович – заступник Міністра економіки України
- Баранецький Ігор Олегович – заступник завідувача відділу євроатлантичної інтеграції та міжнародної безпеки Департаменту з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Офісу Президента України
- Коваленко Геннадій Анатолійович – директор Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України
- Мартинюк Віталій Леонідович – заступник Керівника Департаменту – завідувач відділу стратегічного аналізу питань національної безпеки та оборони Департаменту з питань національної безпеки та оборони ОП.
Зауважується, що главі делегації дозволяється вносити за погодженням з МЗС зміни до складу делегації, залучати в установленому порядку для забезпечення роботи делегації радників, експертів, технічних працівників.
У таємній частині розпорядження глава держави затвердив Директиви делегації на переговори з напрацювання та підготовки міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами про гарантії безпеки.
Зауважимо, 12 липня 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.
Раніше Україна розпочала переговори зі Сполученими Штатами Америки відносно двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій.
Також 19 жовтня 2023 року Україна розпочала перший раунд переговорів із Францією стосовно укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Наразі сторони узгодили порядок координації стосовно питання безпекових гарантій на найближчий час.
28 листопада 2023 року Україна розпочала перший раунд консультацій з Італією стосовно укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії, як це передбачено Спільною декларацією G7 про безпекову підтримку.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Північна Македонія приєдналась до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
- Греція приєдналась до декларації “Великої сімки” про підтримку України.
- Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш зазначив, що країна приєдналася до декларації “Великої сімки” про підтримку України.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- 21 грудня 2023 року провели черговий раунд консультацій із Німеччиною щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.