Президент Румунії оголосив про намір балотуватися на посаду генсека НАТО

Джерело: G4media

Президент Румунії Клаус Йоганніс оголосив про рішення балотуватися на посаду Генерального секретаря НАТО.

Йоганніс зазначив, що Румунія бере участь у “всіх місіях НАТО, робить внесок на Балканах, у безпеку Чорного моря, та безумовно підтримує Україну”.

Я висуваю кандидатуру від імені Румунії з усією відповідальністю, і це рішення базується на результатах Румунії, досвіді, накопиченому протягом двох мандатів президента, глибокому розумінні викликів, з якими зіштовхуються НАТО, Європа та особливо наш регіон, і моя тверда відданість основним цінностям і цілям НАТО, — наголосив він.

Румунія два десятиліття тому стала членом НАТО, і, як зазначив глава держави, парасолька Альянсу надала країні найсильніші гарантії безпеки в історії.

Він також наголосив, що кордони НАТО стають першочерговими, а зміцнення східного флангу залишатиметься довгостроковим пріоритетом.

У нас складне сусідство з Росією, і ми ретельно підготувалися. Румунія не змогла б економічно розвиватися, не змогла б залучити інвесторів без надійних гарантій національної безпеки. І ці гарантії безпосередньо пов’язані з членством в НАТО, — додав Йоганніс, водночас зазначивши, що НАТО потребує, зі свого боку, “оновлення погляду на свою місію”.

На цю посаду також претендує прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, котрого вважають фаворитом у боротьбі за главу НАТО. Одначе, повідомляється, що він поки що не може набрати достатню кількість голосів через протидію союзників на східному фронті, таких як Болгарія, Угорщина, Туреччина та Румунія.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.