Президент Туреччини веде переговори з ХАМАС про звільнення заручників – ЗМІ

Джерело: Haberturk

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган веде переговори з бойовиками палестинського ісламістського руху ХАМАС про звільнення ізраїльських заручників.

Як зауважили у виданні, нині точно невідомо, скільки заручників утримує ХАМАС. За різними оцінками, щонайменше 150 осіб, яких викрали з Ізраїлю. Також відсутня інформація, скільки з них цивільних, а скільки – військових.

Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан обговорив ситуацію з регіональними колегами, а також із держсекретарем США. Країна заявила про готовність допомогти в деескалації ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Водночас президент Туреччини Ердоган звернувся до керівництва Ізраїлю із закликом “припинити бомбардування палестинських земель, особливо Гази”, а також до палестинців, щоб ті сприяли припиненню атак на цивільних в Ізраїлі.

Натомість бойовики ХАМАС заявили, що будуть страчувати заручників, яких вони взяли в полон на території Ізраїлю, якщо ЦАХАЛ продовжить атакувати Сектор Гази без попередження. При цьому, за словами терористів, процес вбивства транслюватиметься на відео.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.