У Європі посилюють заходи безпеки для єврейської громади на тлі атаки ХАМАС на Ізраїль

Джерело: Politico

Велика Британія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія посилили поліцейський захист єврейських громад після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та на тлі подальшої ескалації конфлікту.

Як розповіли у виданні, уряди по всій Європі побоюються зростання антисемітських актів у зв’язку з розгортанням бойових дій між Ізраїлем і підтримуваними Іраном бойовиками палестинського руху ХАМАС у Секторі Гази, які прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу оголосив війною.

Так, у Лондоні прихильники палестинців святкували напад ХАМАСу, що змусило поліцію створити “заспокійливі патрулі”. За словами співробітників столичної поліції Лондона, конфлікт може призвести до протестів у найближчі дні.

“Ми забезпечимо наявність відповідного плану охорони правопорядку, щоб збалансувати право на протест і не допустити порушення спокою лондонців”, – йдеться в заяві поліції Лондону.

Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен зауважив, що він попросив префектів по всій Франції посилити безпеку єврейської громади, і що поки що “немає ніяких загроз”, але він скличе нараду для оцінки ситуації.

Водночас Берлінська поліція заявила, що “посилила заходи безпеки в єврейських та ізраїльських установах” після нападів ХАМАСу. Центральна рада євреїв Німеччини написала, що вони “знаходяться в інтенсивному контакті” з владою.

“Це стосується і наступного: ніякого насильства, ніяких заворушень і ніякої ненависті на німецьких вулицях”, – вказано в заяві ради.

За даними неурядової організації Антидифамаційної ліги, “екстремісти, здається, підбадьорені атакою ХАМАС і посилили свою агресивну риторику, публікуючи сповнені ненависті повідомлення і заклики до подальшої агресії проти Ізраїлю і його прихильників, натякаючи на потенційне зростання насильства на ґрунті антисемітизму”.

Також у виданні додали, що заходи щодо захисту єврейської громади були прийняті в Іспанії та Італії.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.