У Європі посилюють заходи безпеки для єврейської громади на тлі атаки ХАМАС на Ізраїль
Джерело: Politico
Велика Британія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія посилили поліцейський захист єврейських громад після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та на тлі подальшої ескалації конфлікту.
Як розповіли у виданні, уряди по всій Європі побоюються зростання антисемітських актів у зв’язку з розгортанням бойових дій між Ізраїлем і підтримуваними Іраном бойовиками палестинського руху ХАМАС у Секторі Гази, які прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу оголосив війною.
Так, у Лондоні прихильники палестинців святкували напад ХАМАСу, що змусило поліцію створити “заспокійливі патрулі”. За словами співробітників столичної поліції Лондона, конфлікт може призвести до протестів у найближчі дні.
“Ми забезпечимо наявність відповідного плану охорони правопорядку, щоб збалансувати право на протест і не допустити порушення спокою лондонців”, – йдеться в заяві поліції Лондону.
Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен зауважив, що він попросив префектів по всій Франції посилити безпеку єврейської громади, і що поки що “немає ніяких загроз”, але він скличе нараду для оцінки ситуації.
Водночас Берлінська поліція заявила, що “посилила заходи безпеки в єврейських та ізраїльських установах” після нападів ХАМАСу. Центральна рада євреїв Німеччини написала, що вони “знаходяться в інтенсивному контакті” з владою.
“Це стосується і наступного: ніякого насильства, ніяких заворушень і ніякої ненависті на німецьких вулицях”, – вказано в заяві ради.
За даними неурядової організації Антидифамаційної ліги, “екстремісти, здається, підбадьорені атакою ХАМАС і посилили свою агресивну риторику, публікуючи сповнені ненависті повідомлення і заклики до подальшої агресії проти Ізраїлю і його прихильників, натякаючи на потенційне зростання насильства на ґрунті антисемітизму”.
Також у виданні додали, що заходи щодо захисту єврейської громади були прийняті в Іспанії та Італії.
- В Ізраїлі під час бойових дій загинули двоє громадян України. Нині вживають заходи щодо організації репатріації тіл загиблих.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- За останніми даними, кількість загиблих внаслідок атак палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль зросла до понад 1200 осіб. Ще близько 3000 осіб поранені, а доля близько 150 осіб, яких бойовики взяли у заручники, невідома.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що ізраїльські війська завдали авіаударів по школах і великих житлових будинках у Газі, що призвело до жертв серед цивільного населення.
- Заступник голови політбюро ХАМАС Муса Абу Марзук висловив “вдячність” РФ, зауваживши, що Москва “не дозволила США та Ізраїлю просунути резолюцію” під час засідання Ради безпеки ООН.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.