Президент України зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США
Джерело: пресслужба Офісу Президента
У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський зустрівся з делегацією Сенату США, до складу якої увійшли сенатори від Демократичної та Республіканської партій.
Зеленський подякував за допомогу та наголосив, що Україна розраховує на подальшу підтримку України в Конгресі США, зокрема прийняття законопроєкту, який передбачає виділення $60 млрд допомоги Україні.
“Ми вдячні Президентові США, обом партіям за ваші рішення, підтримку та допомогу. Ви ухвалюєте потрібні рішення в критичні моменти. Ми дуже розраховуємо на США, на всіх американців. Ми раді, що ви з нами – на правильному боці”, – сказав президент.
Глава держави розповів сенаторам про першочергові оборонні потреби України, а саме потреба в додаткових артилерійських системах і снарядах, далекобійній зброї, засобах радіоелектронної боротьби та посиленні протиповітряної оборони.
- У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.
- Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако та генеральний секретар Естонії Тиніс Саар сьогодні, 17 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки оголосили про передачу майже 500 тисяч доларів конфіскованих російських коштів для надання допомоги Україні.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.