Президентка Грузії обрала прем’єра для формування технічного уряду

Джерело: ЕхоКавказа

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі 5 жовтня повідомила, що обрала кандидатуру прем’єр-міністра і представить його опозиції.

Мова про “технічний” Кабмін, який може бути сформований опозиційними партіями після парламентських виборів 26 жовтня.

За словами президентки, обраний нею кандидат не має політичного минулого.

Неофіційно поширилася інформація, що Зурабішвілі розглядала кандидатури кількох всесвітньо відомих грузинських вчених.

Зокрема грузинська служба Радіо Свобода зв’язалася з одним з них, професором Лундського університету, біологом Заалом Кокая, котрий працює у Швеції понад 30 років. Однак, він відмовився коментувати можливий розгляд своєї кандидатури.

Раніше Зурабішвілі заявила, що політика уряду є небезпечною, а провладна партія “Грузинська мрія” є “довіреною особою Росії”.

Стратегія, яку Росія використовує в Грузії, – це присутність довірених осіб. “Грузинська мрія” насправді є довіреною особою Росії в Грузії, – зазначила президентка.

Крім того, вона згадала, як нещодавно “Грузинська мрія” використала для своїх передвиборчих банерів фотографії українських міст, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів.

Це викликало велике невдоволення, оскільки суперечить грузинським традиціям, миролюбному характеру. Трагедію фактично використали. Реакція громадськості показує, що цю битву не програно, – сказала Зурабішвілі.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.