Президентка Мексики планує подати в суд на Google через перейменування затоки
Джерело: Associated Press
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що її уряд розглядає можливість подання цивільного позову проти компанії Google, якщо вона й надалі використовуватиме назву “Американська затока” для морської ділянки між північним сходом Мексики та південним сходом США.
Шейнбаум наголосила, що президентський указ стосується виключно “континентального шельфу Сполучених Штатів”, оскільки Мексика контролює більшу частину Мексиканської затоки.
За словами президентки Мексики, попри те, що мексиканський уряд звернувся до Google з листом щодо некоректності терміна “Американська затока”, компанія продовжує його використання та наполягає на збереженні номенклатури. Шейнбаум неодноразово відстоювала назву Мексиканської затоки, наголошуючи, що її використання датується 1607 року та визнане ООН.
Вона також зазначила, що згідно з конституцією Апацінгана, яка передувала першій конституції Мексики, територія Північної Америки раніше називалася “Мексиканською Америкою”.
Президентка заявила, що мексиканський уряд звернеться до Google із проханням додати назву “Мексиканська Америка” на карту під час пошуку.
-
Водойма, що раніше була відома в Сполучених Штатах як Мексиканська затока, тепер на картах Google Maps для користувачів з США позначена як Американська затока.
- Apple почала змінювати назву Мексиканської затоки на Американську в додатку Maps за наказом адміністрації президента США Дональда Трампа.
- Виконавча редакторка The Associated Press (AP) Джулі Пейс повідомила, що представників агентства не пустили до Овального кабінету, бо AP вживає назву “Мексиканська затока”, а не “Американська”.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.