Продавали Росії електроніку для війни: у США заарештували трьох осіб

Джерело: пресслужба Мін’юсту США

У Сполучених Штатах Америки заарештували трьох осіб, які незаконно купували і відправляли до Росії електронні компоненти. Частину з цих товарів російська армія використовувала у війні проти України.

Заданими відомства, затриманих звуть Ніколь Гольцев, Салімджон Насріддінов і Христина Пузирьова. При цьому вказано, що один заарештований – резидент Брукліна, двоє інших мають громадянство РФ і Канади. Вони постачали в Росію напівпровідники, інтегральні схеми та інші електронні компоненти подвійного призначення.

“Впродовж року ця злочинна організація ухилялася від санкцій і законів США, зумівши відправити Росії понад 300 партій заборонених товарів на суму близько 7 мільйонів доларів США”, – зазначив спеціальний агент, відповідальний за розслідування національної безпеки в Нью-Йорку, Іван Дж. Арвело.

Як пояснили у відомстві, для реалізації схеми обвинувачені використовували дві зареєстровані в Брукліні юридичні особи — SH Brothers Inc. і SN Electronics Inc. Ці організації незаконно закупили і відправили електроніку подвійного призначення від американських виробників на мільйони доларів кінцевим користувачам в Росії, які потрапили під санкції.

Водночас наголошується, що деякі електронні компоненти та інтегральні схеми, відправлені через SH Brothers, було виявлено в російській техніці, яка потрапила до рук українців.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.