Продавали Росії електроніку для війни: у США заарештували трьох осіб

Джерело: пресслужба Мін’юсту США

У Сполучених Штатах Америки заарештували трьох осіб, які незаконно купували і відправляли до Росії електронні компоненти. Частину з цих товарів російська армія використовувала у війні проти України.

Заданими відомства, затриманих звуть Ніколь Гольцев, Салімджон Насріддінов і Христина Пузирьова. При цьому вказано, що один заарештований – резидент Брукліна, двоє інших мають громадянство РФ і Канади. Вони постачали в Росію напівпровідники, інтегральні схеми та інші електронні компоненти подвійного призначення.

“Впродовж року ця злочинна організація ухилялася від санкцій і законів США, зумівши відправити Росії понад 300 партій заборонених товарів на суму близько 7 мільйонів доларів США”, – зазначив спеціальний агент, відповідальний за розслідування національної безпеки в Нью-Йорку, Іван Дж. Арвело.

Як пояснили у відомстві, для реалізації схеми обвинувачені використовували дві зареєстровані в Брукліні юридичні особи — SH Brothers Inc. і SN Electronics Inc. Ці організації незаконно закупили і відправили електроніку подвійного призначення від американських виробників на мільйони доларів кінцевим користувачам в Росії, які потрапили під санкції.

Водночас наголошується, що деякі електронні компоненти та інтегральні схеми, відправлені через SH Brothers, було виявлено в російській техніці, яка потрапила до рук українців.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.