Прокуратура Латвії відкрила справу через приватні авіарейси глави МЗС

Джерело: Delfi

Генпрокуратура Латвії відкрила кримінальне провадження щодо можливої розтрати коштів у зв’язку з використанням міністром закордонних справ Крішьяісом Каріньшем приватних перельотів під час перебування на посаді прем’єр-міністра.

“Генпрокуратура розпочала кримінальний процес про можливу розтрату коштів у зв’язку з використанням приватних авіарейсів під час відряджень колишнього прем’єр-міністра Кріш’яніса Каріньша”, – зазначили у відомстві.

Водночас там погоджуються, що під час виконання обов’язків вищих посадових осіб можуть виникнути ситуації, коли для забезпечення відрядження необхідно скористатися послугами приватних літаків.

Вказана норма передбачає, що прем’єр-міністру відшкодовуються транспортні витрати на всіх видах транспорту відповідно до фактичних витрат, але не перевищуючи тарифи бізнес-класу або їх еквіваленти.

Перевірка свідчить, що на спеціальні рейси з 2021 до 2023 року були витрачені суми, що перевищують передбачені договорами з туристичними агентствами.

Відтак, існує реальна можливість кримінального правопорушення. У цьому зв’язку генпрокуратура ухвалила рішення про порушення кримінального процесу за статтею про можливу розтрату коштів у великих розмірах.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.

Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки, відвідає Угорщину з 8 по 10 травня в межах своєї європейської поїздки. Про це оголосив Гергелій Гульяс, міністр кабінету міністрів Угорщини, під час пресбрифінгу.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.