Прокуратура відкрила кримінальну справу щодо журналістів, які виявили російське громадянство у судді Донецького окружного адмінсуду

Джерело: Радіо Свобода

Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо журналістів Радіо Свобода, які виявили російське громадянство у судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової. Справа порушена за фактом втручання журналістів у діяльність суду.

Зазначається, що кримінальну справу відкрили після того, як суддя Арестова надіслала до Вищої ради правосуддя та Офісу генерального прокурора повідомлення про “втручання у здійснення правосуддя з метою її дискредитації”

“Слов’янською окружною прокуратурою 27.06.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 1 ст. 376 КК України за фактом втручання в діяльність судді при здійсненні правосуддя”, – йдеться у відповіді виконувача обов’язків керівника Слов’янської окружної прокуратури Дмитра Левічева на запит Радіо Свобода.

Покарання за вказаною статею передбачає штраф розміром до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців.

У зверненні Арестової до Вищої ради правосуддя та Офісу генпрокурора мовиться, що журналіст проєкту “Схеми” Георгій Шабаєв з метою “дискредитації” її як судді “під час війни з Росією активно співпрацює з країною агресором”, “передає зібрану інформацію до спеціальних служб РФ” та “здійснює незаконне стеження”.

Звернення Арестової та кримінальна справа щодо журналістів послідували після того, як “Схеми” повідомили, що суддя Донецького окружного адмінсуду – громадянка РФ. Про це свідчать дані з автоматизованої системи “Роспаспорт”.

Фото: radiosvoboda.org

Витяг вказує, що російський паспорт суддя Арестова отримала на підставі так званого “договору про прийняття Криму до складу Росії” у 2014-му році, згідно з яким громадяни України та особи без громадянства, які на той момент постійно проживали на півострові, визнавались громадянами РФ.

На сайті Податкової служби РФ вдалось знайти індивідуальний податковий номер платника податків в Росії Людмили Арестової, прив’язаний до її паспорта громадянки РФ.
Також журналісти “Схем” знайшли додаткові підтвердження використання суддею Арестовою свого російського паспорта.

Зокрема 11 травня 2014 року – коли Крим вже був окупований РФ – Арестова літала до Москви рейсом Сімферополь-Домодєдово. Вже 14 травня того ж року вона повернулась. В обох випадках для перельоту Арестова користувалась російським паспортом.

Окрім того, у витоках із баз даних про клієнтів медичних організацій Росії “Схеми” знайшли інформацію із зазначенням даних російського паспорта, на ім’я Людмили Арестової і податкового номера. Там зазначена адреса поштової скриньки, яка, ймовірно, належить сину Арестової – Максиму.

Згадка про Арестову також є у базі даних російської медичної лабораторії “Гемотест”, витік інформації з якої відбувся у 2022 році, через що російський суд оштрафував медзаклад на 60 тисяч рублів.

Ці записи свідчать про те, що суддя Людмила Арестова при проходженні тесту на коронавірус вказувала дані паспорту РФ.

Окрім цього журналісти з’ясували, що Арестова відвідувала окупований Крим у період з січня 2018 по січень 2022 року. Загалом на окупованому півострові вона провела понад 250 днів.

Попри зібрані дані журналістів сама Арестова заперечує наявність російського громадянства. Водночас вона визнає, що “можливо”, на її ім’я було видано паспорт РФ, як і всім іншим мешканцям Криму після псевдореферендуму.

Свої поїздки на окупований півострів суддя пояснила необхідністю відвідувати батьків.

Після розмови з журналістом до редакції Радіо Свобода надійшли адвокатські запити чоловіка судді – Сергія Васильєва – з вимогою надати інформацію про журналістів, які проводять розслідування щодо судді.

Згодом Арестова направила окремий запит до Радіо Свобода із запитаннями, яким саме обсягом інформації про неї володіють журналісти, і вимогою “знищити персональну інформацію судді”, яка є у “Схем”.

Журналісти направили запит до голови ВРП Григорія Усика з проханням повідомити, чи відомо йому або членам ВРП про наявність у судді російського громадянства і чи може це впливати на доброчесність судді. У відповідь ВРП повідомила, що звернулася до Служби безпеки України, щоб встановити, чи дійсно суддя Арестова має російське громадянство.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

В суботу, 7 вересня, тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб протестувати проти призначення президентом країни Емманюелем Макроном правоцентриста Мішеля Барньє прем’єр-міністром Франції.