Пропагандистку з телеканалу Соловйова Юлію Вітязєву заочно засудили до 11 років ув’язнення
Джерело: СБУ
Колаборантку Юлію Лозанову, більш відому під псевдонімом Юлія Вітязєва, заочно засудили до 11 років позбавлення волі.
Ще у 2015 році вона переїхала з України до Москви, де розпочала публічно поширювати фейки про суспільно-політичну ситуацію в Україні.
З початку повномасштабного вторгнення РФ вона постійно виступала на підтримку російських загарбників, про що заявляла у численних ефірах на телеканалі “Соловьев Live”.
Крім того, колаборантка стала “оглядачкою” окупаційного інформагентства “News Front”, яке створили у тимчасово окупованому Криму.
Встановлено, що саме Лозанова однією з перших почала виправдовувати росіян у підриві Каховської ГЕС.
Також вона регулярно використовує підконтрольні телеграм-канали для збору донатів на потреби окупаційних угруповань РФ, які воюють проти України.
На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав Лозанову винною за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Їй призначено заочно 11 років тюрми з конфіскацією майна.
Тривають комплексні заходи для фізичного затримання і притягнення зловмисниці до відповідальності за злочини проти України.
- Агента ФСБ, який у червні цього року займався підготовкою повітряних атак РФ по Вінниці, засудили до 15 років позбавлення волі
- Коригувальника, який голосовими повідомленнями наводив російські ракети на Слов’янськ, засудили до 12 років позбавлення волі.
- Бойовика штурмового полку РФ, який вступив до окупаційних угруповань Росії та воював проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 15 років ув’язнення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.