Проросійського євродепутата мають намір позбавити недоторканності
Джерело: DW
До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).
Обидва запити обговорюватиме 4 грудня юридичний комітет Європарламенту.
Як повідомило джерело DW в Європарламенті, перший запит обґрунтований хабарництвом та відмиванням коштів, другий – передбачуваною антиконституційною та/або терористичною діяльністю Бистрона. Доповідачами за темами призначені євродепутати Паскаль П’єра та Домінік Тарчинський. У пресслужбі Європарламенту пояснили, що такі слухання, як правило, ініціюються на прохання влади країни, громадянином котрої є євродепутат, у цьому випадку це Німеччина.
Бистрон матиме змогу надати свої аргументи. У разі позитивного вирішення, питання про позбавлення недоторканності винесуть на таємне голосування на пленумі Європарламенту.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Бистрона залучили до діяльності прокремлівської медіаплатформи Voice of Europe. За інформацією видання Die Zeit, котре спільно з низкою ЗМІ Чехії, Польщі, Бельгії та Франції провело журналістське розслідування, Бистрон, його однопартієць Максиміліан Кра та низка інших депутатів входили до кола ймовірних одержувачів матеріальної винагороди до 2 млн євро за підтримку роботи порталу Voice of Europe.
Раніше Служба державної безпеки Латвії розпочала в межах кримінальної справи розслідування передбачуваної співпраці депутата Європарламенту Тетяни Жданок із російськими спецслужбами. У спільному розслідуванні The Insider, Delfi Estonia, латвійського видання Re: Baltica та шведського Expressen з’ясували, що ФСБ РФ завербувала євродепутатку з Латвії Татьяну Жданок, що представляє партію “Русский союз Латвии”.
- Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
- Польський суд 19 грудня 2023 року засудив 14 громадян Росії, Білорусі за підготовку диверсій на замовлення РФ в межах шпигунської групи.
- У Польщі затримали білоруску за підозрою в шпигунстві та наданні білоруським спецслужбам інформації.
- Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.
- Росія намагається завербувати мігрантів, які шукають притулку у Фінляндії, щоб вони шпигували на користь Москви.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.
У Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи.