Проросійського євродепутата мають намір позбавити недоторканності

Джерело: DW
До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).
Обидва запити обговорюватиме 4 грудня юридичний комітет Європарламенту.
Як повідомило джерело DW в Європарламенті, перший запит обґрунтований хабарництвом та відмиванням коштів, другий – передбачуваною антиконституційною та/або терористичною діяльністю Бистрона. Доповідачами за темами призначені євродепутати Паскаль П’єра та Домінік Тарчинський. У пресслужбі Європарламенту пояснили, що такі слухання, як правило, ініціюються на прохання влади країни, громадянином котрої є євродепутат, у цьому випадку це Німеччина.
Бистрон матиме змогу надати свої аргументи. У разі позитивного вирішення, питання про позбавлення недоторканності винесуть на таємне голосування на пленумі Європарламенту.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Бистрона залучили до діяльності прокремлівської медіаплатформи Voice of Europe. За інформацією видання Die Zeit, котре спільно з низкою ЗМІ Чехії, Польщі, Бельгії та Франції провело журналістське розслідування, Бистрон, його однопартієць Максиміліан Кра та низка інших депутатів входили до кола ймовірних одержувачів матеріальної винагороди до 2 млн євро за підтримку роботи порталу Voice of Europe.
Раніше Служба державної безпеки Латвії розпочала в межах кримінальної справи розслідування передбачуваної співпраці депутата Європарламенту Тетяни Жданок із російськими спецслужбами. У спільному розслідуванні The Insider, Delfi Estonia, латвійського видання Re: Baltica та шведського Expressen з’ясували, що ФСБ РФ завербувала євродепутатку з Латвії Татьяну Жданок, що представляє партію “Русский союз Латвии”.
- Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
- Польський суд 19 грудня 2023 року засудив 14 громадян Росії, Білорусі за підготовку диверсій на замовлення РФ в межах шпигунської групи.
- У Польщі затримали білоруску за підозрою в шпигунстві та наданні білоруським спецслужбам інформації.
- Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.
- Росія намагається завербувати мігрантів, які шукають притулку у Фінляндії, щоб вони шпигували на користь Москви.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.